Ludzkie ciało w faktach i ciekawostkach

by - stycznia 05, 2017


Jedyna w swoim rodzaju zwariowana encyklopedia o ludzkim ciele. Inna niż wszystkie, nie poukładana i napisana punkt po punkcie, zawiera zadziwiające informacje o naszym organizmie. Niezwykłe fakty, ciekawostki, liczby i informacje o których z pewnością nie mieliście bladego pojęcia.
Dodatkowo znajdziecie w jej wnętrzu 8 rozkładówek z niezwykłymi zdjęciami a także ciekawostki i quizy.
Dowiesz się z niej, ile waży ludzka skóra, dlaczego brodacze mają przeważnie rzadkie czupryny, skąd się bierze czkawka i jak to się dzieje, że w chwilach lęku oblewa nas zimny pot.
Wspaniale opracowana książka, pełna zabawnych ilustracji, niesamowitych ciekawostek i zajmujących quizów, będzie fascynującą lekturą zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników. Sama czytałam ją z niekłamaną ciekawością. 


Jeżeli chodzi o Wojtka, moim zdaniem jest jeszcze trochę za mały na tą publikację. Dużo faktów popartych jest liczbami lub opisanych słowami skierowanymi do starszych, w mojej opinii, czytelników. Czytając więc książkę z Wojtusiem wybierałam informacje które go zaciekawią a cześć redagowałam na swój sposób.
Myślę, że ta książka to dobry pomysł dla dzieci szkolnych. Górnej granicy wieku nie potrafię określić, bo jestem pewna, że dorośli nie mają bladego pojęcia o większości informacji zawartych w tej encyklopedii. 


Książka jest przejrzysta i ma czytelny układ.
Spis treści dzieli książkę na 7 działów:
- Mechanika ciała
- Mózg centrum dowodzenia
- Pięć zmysłów
- Gdy ciało szwankuje
- Dbałość o ciało
- Etapy życia
- Nasze ciało jutro

Encyklopedia jest opatrzona bardzo zabawnymi ilustracjami które podobają się dzieciom. Mi ich estetyka nie przypadła do gustu ale frajda jaką sprawiają młodszym odbiorcą przemawia za tym, że są one dostosowane do ich wieku. Jedno jest pewne ilustracje są równie niezwykłe jak całość encyklopedii. 


Na końcu książki jest też bardzo ciekawy dodatek, który mnie osobiście spodobał mi się najmocniej.
Zwie się Ciało bez owijania w bawełnę i zawiera fajną rozkładówkę prezentującą poszczególne układy naszego organizmu. Najdokładniej zobrazowane są dwa układy, szkielet z wyszczególnionymi kościami oraz układ mięśniowy i wymienione główne mięśnie naszego ciała. Pozostałe układy zawarto na marginesie. Bardzo szkoda, że nie zostały wszystkie zaprezentowane w sposób w jaki przedstawiono kościec i mięśnie.

Książka ciekawa inna niż te które posiadamy, choć na jej głębszą analizę musimy poczekać jeszcze kilka lat. 


Autor: Anne Roye
Strony: 96,
Format: 21x34,5 cm
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, encyklopedie, słowniki, leksykony
Oprawa: oprawa twarda wypełniona gąbką

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.