Smoki i dinozaury - kultowa tematyka w nowym wydaniu

by - stycznia 02, 2017


Z pośród nowości wydawnictwa Wilga nie mogłam pominąć tych dwóch książek.
Obie niesamowite, obie porywające i obie w bardzo trafionej tematyce. W dodatku łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. Interesującą lekturę oraz świetną zabawę. Dinozaury i smoki to temat stale u nas aktualny, stale pasjonujący, stale będący źródłem wielu zabaw i co ważne x2. Bo nie jest to dział jedynie Wojtusiowy, Alusia również bardzo lubi te wielkie kreatury czy to wymarłe czy fantastyczne. 


Groźne Dinozaury
Oprawa twarda
Ilość stron 10
Format 280x220 mm
Wiek 5+
Jedną z ulubionych bajek telewizyjnych Kusiątek jest Dinopociąg. Bardzo lubię tą bajkę i ja  ponieważ przemyca ona ogromnie dużo ważnych i ciekawych informacji, porównań, odniesień, nazw ze świata wielkich gadów. Informacje o tych stworzeniach są trudne do zapamiętania ale jednak dzieciaki potrafią je przyswajać z wielka łatwością i lekkością kiedy podane są im one w zabawie. Nie wiedzieć czemu moje maluch same zadają mnóstwo pytań a tematy gigantycznych stworzeń które dawno temu zamieszkiwały naszą ziemię jest dla nich bardzo intrygująca. 
Książka wydawnictwa Wilga również pozwala przyswoić proste i krótkie informacje lub po prostu się z nimi zapoznać a następnie lub niezależnie od tego ułożyć puzzle z bohaterami książki. Publikacja zawiera bowiem aż 5 układanek w całkiem fajnym formacie.  Układanki są 35 elementowe.

Książka przedstawia 5 najgroźniejszych zdaniem naukowców gatunków.
I jak się okazuje czasem nie wielkość a liczebność i praca zespołowa może mieć znacznie.  
Każdy dinozaur opatrzony charakterystyka, opisem sposobu obrony oraz pokarmów jakie preferował. Mamy tez liczby, porównanie wielkości względem dorosłego człowieka oraz erę w której dany gatunek żył a także ciekawostkę. Wszystko to na jednej ze stron gdyż na drugiej goszczą puzzle.  
Wydano też równolegle drugi tytuł o identycznym układzie jednak przedstawiający dla odmiany 5 najbardziej inteligentnych gatunków - Inteligentne Dinozaury.
Co do puzzli są fajnej jakości choć cieńsze od tych w naszych pozostałych książeczkach z puzzlami przy czym sądzę iż różnica ta wynika z grupy docelowej czyli 5+. Układanki są również dość trudne i choć mam w domu wprawioną mała wielbicielka puzzli to radzi sobie z nimi jedynie w asyście starszego brata.


Drugim tytułem który wywołałam ogrom radości i pisków w naszym domu jest publikacja
ZBUDUJ SMOKA
Nie muszę chyba dodawać czemu książka jest rewelacyjna. Możliwość stworzenia od podstaw wielkiego smocura to frajda jakich mało, a jeżeli dodam jeszcze, że masz smok umie samodzielnie machać skrzydłami to już nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Jeżeli macie w domu fana czy tez fankę tego tematu polecam w ciemno. Model jest bardzo solidnie wykonany, kiedy się go złoży otrzymujemy poczwarę wielkich rozmiarów która robi nie małe wrażenie. Jedynym mało trwałych elementem są skrzydła ale to ze względu na to iż silniczek musi dać radę je uruchomić, na szczęście przewiedziano nieszczęśliwe wypadki i smok został wyposażony w zapasową parę.Sam model smoka choć jest tu atrakcją nadrzędna, przyjemniej w  pierwszym kontakcie z "lekturą" nie jest końcem atrakcji. Książka bowiem mimo małej liczby stron, bo jest ich 30 jest świetnie wydana. Jest to bardzo fajna skarbnica wiedzy na temat smoków, napisana w bardzo ciekawy sposób, zestawiając ze sobą rożne kultury naszego globu, opisując wszystko to co na temat smoków wie ludzkość. Świat smoków jest tu przedstawiony bardzo realistycznie. Dowiem się o budowie smoków ich anatomii i fizjologii. Młody czytelnik będzie miał możliwość zajrzeć w świat legend, podań i mitów które mimo iż nieprawdziwe wywarły duży wpływ na ludzkość i są obecne w każdej z kultur tego świata. Gdzie smoki mieszkały, co jadły, czy wszystkie ziały ogniem? Czym się różniły ? 
Bardzo ciekawe opisy, fantazyjne grafiki daje nam to swego rodzaju kompendium wiedzy o smokach.
"Fakty", ciekawostki, grafiki, mapy, schematy, porównania, odniesienia - pięknie, prosto, obrazowo o stworzeniach jakie intrygują ludzkość od wieków.
Zbuduj smoka
Oprawa twarda
Liczba stron 30
Format 192x365 mm 
Wiek 5+

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.