Choinkowe ozdoby z patyczków

by - grudnia 15, 2016


Dziś prace które bardzo starłam się uchwycić na zdjęciach ale jak będziecie mogli zauważyć, dzieciaki tak śmigały jedną po drugiej, że naprawdę ciężko było mi złapać ciąg etapów, czyli krok po kroku, dla każdego dzieła z osobna. 
Dlatego opisywać będę troszkę niezależnie od fotografii, choć starałam się mniej więcej to dobrać. Natomiast myślę, że prace nie są specjalnie skomplikowane i  odszyfrujecie bez problemu jak którą wykonać.

Zanim przejdziemy do szczegółów, zacznę jeszcze od ogółów. Do stworzenia prac można wykorzystać dostępne w każdej aptece patyczki laryngologiczne ale są one znacznie grubsze i mało delikatne, dlatego choć bardzo lubię z nich korzystać tym razem częściej wybierałam, delikatniejszą wersję czyli tzw patyczki kreatywne (dostępne są w dobrych sklepach papierniczych). Jeżeli chodzi o klej do sklejania patyczków, używałam kleju na gorąco, ale z powodzeniem można użyć kleju introligatorskiego. Tego drugiego używały dzieci do ozdabiania patyczków.
Farbki jakim malowaliśmy patyczki to zwykłe plakatowe farbki Bambino. 

Polecam też, jeżeli planujecie tworzyć takie ozdoby, przygotować sobie wszystkie na raz i większą ilość, bo jedno mogę Wam obiecać, dzieci nie będą chciały poprzestać na pomalowaniu jednej ozdóbki !
Ja zanim rozpoczęliśmy działania wspólne stworzyłam 3 gwiazdy, 3 choinki (trójkąty), 2 aniołki, 2 głowy i tułowia (ramki) reniferów, 1 choinkę wachlarzyk, 1 szopkę. 
Z takim zestawem ruszyłam do dzieciaków i wierzcie mi wszystko zmalowały w 10 minut :P
Następnego dnia tylko ozdobiliśmy i wszystkie ozdoby po wyschnięciu kleju były gotowe do zawieszenia. 


RENIFEROWE - RAMKI 
(Inspirowane wpisem Kreatywnie w domu
Ramki zawojowały moje serce, pomyślałam, że to znakomity pomysł i jednocześnie pamiątka.
Co prawda ramki które widziałam miały tekturowe główki, ale Kreatywnie w domu zrobili też ozdoby w postaci reniferków patyczkowych a ja zrobiłam tzw mix i bez podłączania pod to papierów kolorowych zrobiłam głowę oraz tułów które po pomalowaniu skleiłam razem. 
Dzieciaczki dodały tylko ruchome oczka i pomponikowe noski. A uwieńczeniem całości było podklejenie ramek zdjęciami dzieciaczków. 


GWIAZDKI
Gwiazdki to nic innego jak 4 patyczki sklejone ze sobą.  
Po pomalowaniu mogą być gwiazdami lub śnieżynkami. Możecie je ozdabiać czymkolwiek zechcecie, guziczkami, perełkami, dżetami, cekinami, pomponami, papierowymi wycinkami z dziurkaczy ozdobnych, drucikami kreatywnymi lub wszystkim innym co tylko Wam przyjdzie do głowy
(inne pomysły u Kreatywnych w domu).


ANIOŁ
Jeden Anioł (widoczny na jednym z ostatnich zdjęć) powstał z 3 grubych (laryngologicznych) patyczków oraz wykonanych z patyczków kreatywnych dwóch cieńszych rączek i stópek a także drewnianego koralika. 
Drugi anioł widoczny na zdjęciu poniżej, został wykonany z  5 grubszych patyczków, przez co jego sukienka jest bardziej rozkloszowana, oraz dwóch kawałków cienkiego patyczka doklejonych tak aby tworzyły złożone do modlitwy dłonie, głowę oczywiście stanowi drewniany koralik. 
Wszystko sklejałam klejem na gorąco, ale myślę, że klej introligatorski również by sobie poradził. 
Kiedy anioły zostały pomalowane, dodałam im cienkim mazakiem detale twarzy a dzieciaczki dokleiły jeszcze z włóczki długie blond anielskie włosy. 


CHOINKI
To nic innego jak sklejone w kształt trójkąta trzy patyczki. Pomalowane na zielono i ozdobione czym dusza zapragnie. Potem doklejamy tylko pieniek z kolorowego papieru lub jak my z tektury falistej i gotowe. 

CHOINKA WACHLARZ
Tu inny pomysł na wykonanie choinki. Kolejne patyczki doklejałam tak aby wyłaniały się spod poprzednich ale miały wspólny szczyt.  Patyczki tworzą razem coś na kształt wachlarzyka.


Grubszą gwiazdeczkę ozdobić można też szklanymi kamyczkami. 


SZOPKA
Konstrukcja szopki jest wykonana z cienkich kreatywnych patyczków, wszystkie postaci to patyczki laryngologiczne, skrzydełka aniołka to ażurowa serwetka pod ciastka. Cdn - już jutro przepis na masę sodową i nasze ozdoby z niej wykonane :)

A może spodoba Ci się także

7 komentarze

 1. boskie! a te reniferki ze zdjęciami czadersko to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rety jakie fajne!!!! Te z bąbelkami mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow ale cudeńka :-) ramka rewelacyjna i Aniołki wow :-) Brawo :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cuda��dzis dostałam następną paczke patyczkow hihi bede działać ☺zdjęcia super pomysl Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. i takie dekoracje świąteczne są najsłodsze i dzieci cieszą się, że wniosły swój (jakże ważny) wkład :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniołek Mega czekam na patyczki no

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.