Pełne wiedzy i okienek nowości Wydawnicze Olesiejuk

by - grudnia 18, 2016


Książki które dziś pokazuje, są skierowane do odbiorców nieco starszych. 5+ to dobry wiek na eksplorowanie i odkrywanie tych publikacji. Choć nie powiem, żeby Alusia nie była nimi żywo zainteresowana. Nie dziwi mnie to jednak wcale, bo zawartość zawartością a tajemnica ukryta za okienkiem kusi szalenie. Dlatego też ten typ książeczek cieszy się zawsze wielką popularnością jest doskonały do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i wciągnięcie je w rozmaitą tematykę. 
Trzy publikacje, każda zawiera moc okienek ale każda z nich jest jednocześnie zupełnie inna.
Bez względu jednak na temat i podejście, znajdziecie tu moc wiedzy podanej w nietuzinkowy sposób.


Autor: Minna Lacey
Strony: 14, 
Format: 19,5x22 cm
    Wydawnictwo: Olesiejuk
    Kategorie: dla dzieci
    Oprawa: książka całokartonowa
    Seria: Książka z okienkami

Książka zawiera 14 stron a każda z rozkładówek to inna dziedzina nauki. Podstawy wiedzy z różnych działów pozwalają zapoznać się z różnymi ciekawymi pojęciami. Książka ma za zadanie rozbudzić w dzieciach ciekawość i zachęcić do dalszego eksplorowania. Lektura sieje ziarenko ciekawości a do nas rodziców należy reszta. Informacje przedstawiono w przystępny sposób, a okienka uatrakcyjniają lekturę i pomagają zrozumieć zachodzące w świecie zjawiska. Poznamy i odkryjemy tu tajemnice biologii, anatomii, fizyki, chemii oraz astronomii. Proste przykłady, klarowne wyjaśnienia, króciutkie opisy a nawet eksperymenty.  Podwójne okienka, ciekawe kierunki ich otwierania, zabawa na długi czas.Autor: Katie Daynes
Strony: 14, 
Format: 22,5x28 cm
    Rok wydania: 2017
    Wydawnictwo: Olesiejuk
    Kategorie: dla dzieci, zabawa
    Oprawa: książka całokartonowa
    Seria: Książka z okienkami

Czy Wasze dzieci też zadają pytania bez końca ?
Pytanie jest zupełnie retoryczne. Ja właśnie jestem na etapie pytać "A dlaczego" które Ala może zadawać dosłownie w kółko przez 30 minut pytając wciąż o to samo :P
Wojtuś natomiast zadaje już pytania sensowne, przemyślane przy czym wcale nie jest łatwiej bo im więcej wie tym więcej chce wiedzieć i pytaniom również nie ma końca. Książka którą teraz  opisuję odpowiada na wiele bardzo interesujących pytań. Przyznam, że sama z ogromnym zainteresowaniem czekałam na otwarcie kolejnych okienek. Na wyróżnienie zasługują również ilustracje. Choć wszystkie trzy dziś opisywane książeczki są pięknie zilustrowane, to ta skradła moje serducho. Czytelna z dużym poczuciem estetyki i humoru. Dodatkową atrakcją poza 60 okienkami jest dodana na końcu całkiem spora rozkładana mapa.
Dlaczego Ziemia jest okrągła, a niebo – niebieskie? Co sprawia, że wieje wiatr i wybuchają wulkany? Ile jest na Ziemi ludzi i państw? Które zwierzęta zamieszkują miasta? W którym kierunku jest północ? Kiedy powstało pierwsze miasto? Co jest pod ulicą? Iloma językami posługują się ludzie? Dlaczego morze jest słone? 
 Po przyznacie sami, że nie wszytko jest oczywiste :)
A co kiedy wszystkiego się już dowiecie, na końcu czeka na Was test, bo któż nie lubi się sprawdzić :)Autor: Emily Bone
Strony: 16, 
Format: 22,5x28 cm
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci
Oprawa: książka całokartonowa
Data wprowadzenia: 05-10-2016
Seria: Sprawdźcie sami... 

Ostatnia książka powiedziałabym, że skierowana jest do dzieci najstarszych i tu podałabym wiek 6+.
Co będziemy odkrywać tym razem/
Wybierzemy się w podróż w czasie i poznamy  dzieje i przygody najbardziej znanych odkrywców i podróżników. Wyprawy do Ameryki, odkrywanie wysp i wysepek z oddalonych archipelagów, niebezpieczne wyprawy do biegunów lub w kosmos; przygody Marco Polo, Kolumba, Cooka czy Darwina.
Ta książkę będziecie czytać z równym (a może nawet większym) zainteresowaniem co Wasi mali odkrywcy. 
Dzięki okienkom wiedza nie jest surowa.  Tym razem nie jest to też książka przez którą przebrnąć można na raz. Informacji jest tu dużo więcej no i cóż tu dużo mówić temat jest bardzo nieszablonowy a więc i trudniejszy. Dlatego też fajnie jest sobie dawkować wiedzę. Dyskutować, śledzić na mapie jak, co, kto i kiedy odkrył i przepłynął, zdobył. Wojtusia ukochanymi stronicami są te o zdobywcach górskich szczytów. Od dawna marzy o tym aby zostać himalaistą.


Na co dzień i od święta, w podróży oraz na czas wielkiej nudy, kiedy dzień nie ma końca lub kiedy po prostu macie ochotę razem i mądrze spędzić czas. Polecamy.

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl.
 Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.