Mały doktor - świecący nosek

by - grudnia 15, 2016


Wydawnictwo Olesiejuk lubi zaskakiwać i tym razem nie było inaczej :)
Książeczki dźwiękowe to już standard zapewne każdy z nas ma je w domu, jakiś czas temu pojawiły się książeczki rentgenem, a tu proszę już mamy kolejna niespodziankę. Książeczka którą Wam dziś pokażę jest nie tylko książką dźwiękową ale też świecącą. Dziecko bowiem wciela się w postać lekarza który niesie pomoc a może to zrobić jedynie prawidłowo odpowiadając na pytania. O poprawności odpowiedzi poinformuje na dźwięk ale także nos Olka, który w zależności od tego czy dziecko znało odpowiedź czy nie zaświeci na zielono lub czerwono.

Czy chcesz się dowiedzieć, jak jest zbudowane i jak funkcjonuje ludzkie ciało? 
To bardzo fajna książeczka która z pewnością ucieszy i zachwyci dziecko. Uważajcie jednak jeżeli macie w domu więcej niż jednego zapalonego lekarza bo tak jak u nas wiecznie są kłótnie o to kto pierwszy będzie leczył  biednego Olka. A że Doktor Dośka wiecznie jest na fali to chętnych rąk jest wiecznie moc.
Sprawdzicie, którą kość złamał Olek, doradzicie, co powinien jeść, żeby nie bolał go brzuch, pomożecie mu wyleczyć przeziębienie.

Poza szaleństwem jakie wywołuje termometr dzięki któremu odpowiadamy na pytania. Książeczka zawiera dużo faktów, ciekawostek i informacji, które są napisane prosto jasno i króciutko więc szybko zapadają w pamięć. Co do samego Olka, no cóż mój Wojciech w 5 minut opanował odpowiedzi na wszystkie pytania i doskonale wie co trzeba robić aby nosek był tylko zielony. Chwali się swoimi wysokimi kwalifikacjami przy każdej nadarzającej się okazji. Nie mniej jednak nawet kiedy dziecko opanuje pytania i odpowiedzi, książeczka nadal jest bardzo interesująca gdyż pełna jest wiedzy którą warto wspólnie przyswajać.
Słownictwo bywa trudne, często pomiędzy prosty tekst wplatane są fachowe słówka, co bardzo mi się podoba, bo Wojtuś przyswoił sporą dawkę małych bitów nowej wiedzy. Poza tym na brawa zasługują piękne i bardzo obrazowe ilustracje. Każdy z podstawowych układów i funkcji naszego organizmu został tu opisany i pokazany. Dzieci mają więc sposobność zajrzeć we własne wnętrze.
Ciekawa zabawa i edukacja w jednym. Skrótowe informacje które dzieciaki szybko chłoną. Bardzo fajne urozmaicenie dla typowych książeczek o ciele człowieka. Co więcej w serii ukazały się też inne tytuły


Mały doktor

Autor: praca zbiorowa
Strony: 16, 
Format: 22x28,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: dla dzieci, zabawa
Oprawa: książka całokartonowa
Data wprowadzenia: 16-10-2013

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Fajna ta książka :-) i nie skojarzyła mi się przy okazji gra Operacja o której marzyłam w dzieciństwie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. i jak patrzę książka niekoniecznie dla najmłodszych bo i starsi co nieco z niej się nauczą bądź przypomną :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.