Złota księga bajek do słuchania - klasyka Disneya

by - grudnia 16, 2016


Nie mogłam się oprzeć pokusie aby nie zdobyć drugiej z tegorocznych płyt Egmontu w serii Złota księga bajek do słuchania. Widząc jak bardzo dzieciaczki zasłuchują się w opowieściach o księżniczkach, wiedziałam już, że druga płyta będzie nasza. Nie często zdarza nam się aby słuchowisko było trafione, lektor to podstawa, a dzieci są bardzo wymagającymi odbiorcami. Im nikt nie narzuci swojej woli, zwyczajnie odejdą od radia i koniec przygody z płytą. Jednak nie kiedy lektorami są Anna Dymna i Maria Seweryn. To kobiety których osobiście mogłabym słuchać godzinami a za razem chyba jedyne damskie lektorki których tak dobrze mi się słucha.
 Genialnym pomysłem tych wydań było połączenie audiobooka z książką zawierającą tekst oraz liczbę fotografii. Doskonałą myślą na wprowadzenie dzieci młodszych w świat bajek słuchanych. Mój starszak jest już wyborowym słuchaczem natomiast Alusia jako 3,5 latka jeszcze potrzebuje wsparcia wizualnego. Nie potrafi na długo skupić myśli jedynie na słowach. Dlatego książka tak bardzo pomaga. Zasiadamy do słuchania wspólnie i jednocześnie śledzimy karty lektury. Polecam każdemu rodzicowi który chciałby aby jego pociecha pokochała bajki w wersji audio.
Jakie bajki tym razem wpadły w nasze łapki albo innymi słowy jakich opowieści będziemy mogli posłuchać:
Alicja w Krainie Czarów, Pinokio, Księga dżungli, Aladyn, Król Lew i 101 dalmatyńczyków.
Klasyka opowieści Disneya, która nigdy nie straci na swojej aktualności i niezmiennie cieszy, bawi, przejmuje i porywa miliony dzieci na całym świecie. 


Wizualnie jak widać mamy do czynienia z disneyowskimi obrazami które zawsze robią wielkie wrażenie i przemawiają do dziecięcej wyobraźni.


Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 192
Wymiary: 197 x 197 x 13
Okładka: MiękkaA może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.