Jak pocieszyć Matyldę - Twój Anioł z Nieba

by - grudnia 11, 2016


"Jak pocieszyć Matyldę", to jak widać na załączonym powyżej zdjęciu już 5 tytuł w serii "Twój Anioł z Nieba" a za razem nowość wśród książek dla najmłodszych od wydawnictwa PROMIC. 
O serii 4 pierwszych książeczek pisałam TUTAJ. 
  Wojtuś niezmiernie ucieszył się z kolejnego tytułu, tym bardziej, że po przeczytaniu 4 pierwszych książeczek, był bardzo zawiedziony kiedy dowiedział się, że nie ma dalszych części. Antek jeden z dwóch głównych bohaterów to małych chłopiec z którym Wojtuś szybko się utożsamił. A jego najwierniejszym i nierozłącznym przyjacielem który wyciąga go z każdych tarapatów i pomaga w biedzie jest jego Anioł Stóż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Zresztą poczytajcie poprzednią recenzję to dowiecie się wszystkiego. 
O czym opowiem nam 5 część ? Zapraszam dalej...


Cała trójka rodzeństwa Dobrzyńskich zostaje pod opieką dziadków. Chłopiec doskonale się bawi w towarzystwie dziadka, młodsza siostra smacznie śpią a tym czasem Matylda, starsza siostra Antka, ma moc pracy domowej do wykonania. To jedno ziarenko poczucia niesprawiedliwości zasiane w głowie Matyldy bardzo szybko kiełkuje i dziewczyna z minuty na minutę ma coraz gorszy humor. Dochodzi do tego, że jest zła na cały świat a za razem bardzo smutna. Antek czuje się okropnie w tej sytuacji i chce temu zaradzić jak najszybciej. Nie potrafi jednak nic mądrego wymyślić i wzywa na ratunek, nie kogo innego jak samego Anioła Stróża. W końcu nie ma lepszego przyjaciela. Chłopcy intensywnie dumają nad rozwiązaniem, a Antek wypróbowuje w praktyce kolejne pomysły. Niestety sytuacja wydaje się beznadziejna ponieważ każda akcja kończy się fiaskiem i zamiast poprawy humoru siostry, przynosi wręcz odwrotny skutek...
Jak się skończy to opowiadanie ? Czy Antkowi uda się załagodzić sytuację ? Czy jego siostra wróci do normalności ? 
Nie powiem Wam już nic a nic :)Książka pełna emocji, z dużą dawką poczucia humoru zawartego tak na ilustracjach jak i w tekście, choć tym razem emocje nie są raczej pozytywne. Książkę się czyta duszkiem. Duża dynamika akcji i wciągająca fabuła. Prosty język i jasny przekaz. Polecam bardzo, nie tylko ten tytuł ale całą serię.  

Jak pocieszyć Matyldę?
autor: Edmond Prochain
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Bardzo fajne Lubie jak dziecko może się utożsamic bohaterem przekaz lepiej dociera

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.