Chińskie cienie

by - lutego 26, 2017


Moje dzieciaki uwielbiają zabawę cieniami i z cieniami. 
Ostatnio wielka frajdę sprawia im uciekanie przed własnym cieniem. To troszkę zabawa z cyklu "kot goniący własny ogon". Nie mniej jednak śmiechu jest co niemiara, zwłaszcza odkąd Wojtek i Ala odkryli, że dwa źródła światła dają dwa cienie :P
Bardzo lubimy też zabawę w teatrzyk cieni. Przyjemne wyciszenie przed spaniem, pozwalające się oswoić i zaprzyjaźnić z półmrokiem. Cienie sprawiają też wiele radości w słoneczne poranki, kiedy można je pokazywać całym ciałem na ścianie. Generalnie niewiele trzeba dzieciom aby urządzić sobie świetną zabawę, czasem wystarczą własne ręce. Dlatego też kiedy wypatrzyłam w nowościach Egmontu Chińskie cienie i Teatrzyk cieni, musiałam je mieć. 
Teatrzyk cieni, to książka z której możemy wyciąć kształty i urządzić przedstawienie. 
Ja osobiście nieco pogrubiłabym kartki, wtedy nasze wycinanki byłyby odporniejsze ale cena jest niezwykle niska więc nie ma co narzekać. My sobie poradziliśmy przyklejając formy, najpierw na kartki z bloku technicznego. Oczywiście da się bez ale nie z moimi dziećmi, bo to jednak bardzo energiczne stworzonka. Tak czy inaczej zabawa była wspaniała, ba jest nadal. Duża różnorodność form i co za tym idzie możliwości artystycznych. Spektakle mogą trwać a fabuła wciąż się zmieniać, najczęściej na bieżąco i bez scenariusza :)
Jest to też fajna podpowiedź, jak samemu stworzyć podobne kształty.Ta pozycją ogromnie się spodobała Wojtusiowi, bo uwielbia on tworzyć cienie z własnych dłoni. Jak się okazuje czasem do tych dłoni, można dodać to czy tamto, jak zwykłą chustkę lub skrawek papieru i nasza ręka zyskuje kolejne możliwości. Obraz wystarczy za słowa, nic tylko podpatrywać i odwzorowywać. Doskonała zabawa i wyśmienity trening manualny i logiczny.

Korzystać możemy z szablonów lub tworzyć własne albo jeszcze lepiej czarować przy pomocy własnych rąk.  Tak czy inaczej zabawa jest wyśmienita. Stwórzcie wielbłąda, psa, kota, żołnierza czy koguta i moc innych postaci jakie proponuje nam książka. A co potem? Potem bawcie się dalej i twórzcie już sami. 
Ta książka może być początkiem wielkiej i bardzo wesołej przygody :)
A kiedy takie formy się znudzą, proponujemy jeszcze cienio - zgadywanki. 
U nas zawsze wywołują salwy śmiechu i ogromną radochę. 

Chińskie cienie wesoła zabawa dla wszystkich
zbiorowe Opracowanie
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 80
Oprawa: Twarda 

Teatrzyk cieni wycinanka
zbiorowe Opracowanie
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 32
Oprawa: Miękka

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.