Czytanie z wydawnictwem Nowe Era

by - października 15, 2016


Na pierwszą cześć serii Zabawa z Czytaniem trafiłam w Biedronce, książeczka bardzo przypadła Wojtkowi do gustu ze względu na proste i krótkie czytanki oraz gwiazdeczkowe naklejki nagradzające. Postanowiłam więc iść za ciosem i nabyć cześć drugą. Jako mam dziecka nadal czytającego niezbyt płynnie a wobec tego nadal średnio chętnie, takie okazje muszę chwytać w mig, bowiem zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. 

Myślę, że sukcesem tych książeczek są rewelacyjne ilustracje i teksty które wydłużają się bardzo stopniowo. Odhaczanie przeczytanych fragmentów i nagradzanie ich naklejkami sprawdza się u nas świetnie i za to ceniłam sobie zawsze serię Czytam Sobie, z serią Zabawa z Czytaniem jest podobnie, tyle że z Wojtusiowej perspektywy prościej. Tu nie trzeba czytać całej książki aby zostać nagrodzonym tylko wystarczy jedna rozkładówka. Początkowo cześć słów zastąpiona jest obrazkami, niektóre słowa są też wypisane dodatkowo na ilustracjach oraz pod tekstem w celach powtórkowych. Układ jest przejrzysty czytelny i naprawdę przyjemnie się czyta te teksty. Co podoba nam się z Wojtusiem to różnorodna i dobrana do wieku fajna i ciekawa tematyka. Czytanki dzięki temu z rozkładówki na rozkładówki są bardziej intrygujące i zachęcają do odkrywania i czytania a to niezmiernie istotna kwestia. Ilość tekstu przestaje mieć znaczenie.
Każda kolejna strona to zupełnie nowy temat i nowa przygoda. 

Zabawa z czytaniem to pozycja, która pomaga sześcio- i siedmiolatkom samodzielnie odkrywać radość czytania. Na początku dzieci rozpoznają pojedyncze litery, potem studiują słowa i zdania, by na końcu cieszyć się lekturą zabawnych historyjek autorstwa najlepszych współczesnych bajkopisarzy. Seria składa się z czterech części
Dwie pierwsze przeznaczone są dla dzieci 6-7 letnich a są to 
Dwie kolejne są kierowane do dzieci w wieku 7-8 lat

Każda książeczka to 68 stron.
Okładka jest miękka, rozmiar A4 a wydawcą jest Nowe Era. 
Kiedy skończymy pierwsze dwa zeszyty z pewnością sięgniemy po kolejne, co więcej z tej serii są też książeczki matematyczne które bardzo mnie kuszą i do których też z ciekawością zajrzymy.

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.