Święci uśmiechnięci - Holy wins

by - października 30, 2016


Dziś drugi wpis i chyba najistotniejszy w temacie Holy wins,  gdyż dotyczy on samych Świętych. 
Kiedy w naszym niebie zagościły Aniołki (KLIK) trzeba było im znaleźć doborowe towarzystwo. Postanowiłam więc z Wojciechem wybrać 8 postaci które zna, które kojarzy i które najlepiej wpasują się w jego i Ali upodobania. Na pierwszy rzut poszli św. Mikołaj, św. Jan Paweł II, św. Franciszek oraz św. Józef. Tych świętach zna chyba każde dziecko. Kolejny był św. Piotr którego znać trzeba bo jak tu wejść do nieba nie znając klucznika.
Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie (Mt 16,18-19)
Ostatnimi świętymi jakie dołączyły do naszej gromadki (przy najmniej na dobry początek) były św. Faustyna oraz zaledwie od miesiąca uznana za świętą Matka Teresa z Kalkuty (zainspirował mnie wpis na blogu Latorośle - klik)
W planach mam wprowadzanie kolejnych Świętych i poszerzanie wiedzy o nich podczas lektury ale także właśnie dzięki tworzeniu ich podobizn, bo to pomaga zapamiętać i w prosty sposób utrwalać. Czyż nie cudownie wiedzieć, że ma się w niebie taką cudowną i wielką rodzinę która nas strzeże i wspiera każdego dnia :)
Poza tym dobrze też odkryć, że bycie świętym to nie dar przeznaczony wybranym tylko sprawa dotycząca całej rzeszy zwykłych i bardzo przeciętnych (choć nie tylko) ludzi. 
 Do stworzenia Świętych potrzebujemy:
- rolek po papierze toaletowym
- kolorowych papierów samoprzylepnych
- kolorowych papierów
- białych kartek z bloku rysunkowego
- kleju (introligatorskiego i w sztyfcie)
- nożyczek
- ruchomych oczek

Tym razem opisywać nie będę, bo i nie ma czego.
Najlepiej zanim przystąpicie do pracy stworzyć sobie dokładny zamysł tego jak święty będzie wyglądał. Bazą jest oklejenie rolki jednym kolorem, potem dodajemy większe elementy takie jak peleryny na końcu detale. Głowa może być tworzona całkiem osobno i nie koliduje z pozostałymi częściami pracy. Kolorowe papiery samoprzylepna sa idealne choć nie zawierają wszystkich potrzebnych kolorów jak choćby biały czy cielisty dlatego trzeba wspomagać się zwykłymi blokami kolorowymi i rysunkowymi oraz klejem. Straszaki same wycinają poszczególne składowe młodsze dzieci jak Al po prostu składają jak puzzle postaci e całość. Oglądajcie więc i inspirujcie się.św. Piotr

św. Jerzy

św. Józef

św. Faustyna Kowalska

św. Mikołaj oraz św. Jan Paweł II

św. Franciszek oraz św. Matka Teresa z Kalkuty


A na nadchodzące Święto oraz wszystkie inne dni w imieniu swoim i dzieciaczków polecam książkę
oraz kolorowanki z naklejkami

Udanego ale i pełnego zadumy świętowania :)

Post powstał we współpracy z produktami marki BAMBINO :)

A może spodoba Ci się także

4 komentarze

 1. Niezła ekipa :) To się nazywa wsparcie z góry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ale piękne grono Świętych :-) brawo za pomysł i wykonanie :-) są naprawdę pięknie wykonane :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza myśl Bal Wszystich Świętych��u nas taki dzis jest organizowany,świetnie wyszlo Wojtkowi,bardzo dużo juz zna swietych u nas tylko sw.Mikołaj i Jan Paweł2Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł wart wyprobowania chociaż zastanawiam się nad jego modernizacją tak by powstała szopka ;)

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.