Czytanie z wydawnictwem Siedmioróg

by - marca 16, 2016


Z Wydawnictwem Siedmioród przetrenowaliśmy już matematykę na wszelkie strony teraz przyszedł czas na czytanie. Jakie wydawnictwo proponuje nam zeszyty ćwiczeń w tym temacie. Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć w tym właśnie poście. 
W ofercie odnalazłam trzy pozycje które najmocniej zwróciły moja uwagę. A teraz pokrótce o każdej z nich.


 Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 56
Okładka: miękka
Rok wydania: 2012
Seria: Nauka czytania
To zeszyt działający na zasadzie elementarza. Łączy poznawanie liter z rożnymi ćwiczeniami które stają się coraz ciekawsze, im więcej literek dziecko już zna. Oczywiście na każdej ze stron dziecko porusza się wyłącznie pośród tych literek które już poznało. Dzieci idąc przez strony książki poznają literki, uczą się rozróżniać samogłoski i spółgłoski, jednocześnie przy każdej nowo poznanej literze, mamy dzielenie wyrazów na głoski i sylaby. Z każda stroną kiedy znajomość literek jest oraz większa, maluch zaczyna czytać pierwsze teksty. Początkowo bardzo proste ale poziom trudności kroczek za kroczkiem podnoszony jest coraz wyżej.
Nikt nie lubi tylko się uczyć, najlepiej jeżeli edukacja idzie w parze z zabawą dlatego w tej pozycji odnajdziecie moc, rebusów, krzyżówek, zagadek a także kolorowanek. 
Kolorowa szata graficzna i ładne czytelne ilustracje.


Jestem uczniem Piszę i czytam 6-7 lat
Autor: Juryta Anna, Szczepaniak Anna
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2011
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 20.5x28.5cm

Tym razem bardzo odmienna pozycja, mniej barwna bo czarno biała. Nie jest też w przeciwieństwie do poprzedniej nastawiona jedynie na czytanie, tu odnajdziecie też dużo pisania literek. Jedno łączy się tu z drugim i wzajemnie przeplata. Z tym zeszytem dziecko pozna litery alfabetu, wprawi się w ich pisaniu i prawidłowym łączeniu, co z pewnością bardo mu się przyda niebawem. Z literek nauczy się składać tak poprzez pisanie jak i czytanie proste wyrazy. 
My nie uczyliśmy się łącznie, na dziś dzień Wojtuś przeczyta prawie wszystko ale pisze tylko wyrazy trzyliterowe. Tu wszystko się ładnie zgrywa i poprzez takie podejście prościej chyba też troszkę wykształcić czytanie tekstu ze zrozumieniem. Z 4 latkiem wolałam osobiście się skupić na jednej dziedzinie, jaką było czytanie. Jednak ten zeszyt skierowany jest do 6 latków a z dzieckiem w tym wieku śmiało można obie te umiejętności krok po kroku rozwijać równolegle. 
Książka zawiera 48 ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności. Wydawnictwo:  Oficyna Wydawnicza Promocja
Ilość stron: 18
Okładka: miękka
Rok wydania: 2008
Seria: Nauka czytania

 To zeszyt zupełnie inny. Tu nie mamy do czynienia z pozycją która uczy czytać tylko z zeszytem który ma trenować i upłynniać czytanie. To książeczka z całkiem długimi tekstami stworzonymi z myślą o dzieciach czytających. Dodatkowo urozmaicona naklejkami które wkleja się pomiędzy zdania w brakujących miejscach. Duża czcionka ułatwia czytanie, bardzo przejrzyste teksty i karty zeszytu. Każda czytanka poprzedzona jest kolorowanką, którą można uzupełnić kolorem zgodnie z barwami na naklejce albo tak jak dusza dziecięca podpowiada. Każda z czytanek zajmuje jedną stronę i powiązana jest treścią z obrazkiem z poprzedniej strony.
 Teksty z naklejkami łączą abstrakcję liter z rzeczywistością świata. W książce znajdują się teksty do samodzielnego czytania, napisane specjalnie dla najmłodszych czytelników. 
Ta książka zdecydowanie odpowiada naszym oczekiwaniom i obecnym możliwościom. Już powoli kończymy elementarz ale nie zatrzymuje nas to przed czytaniem wszystkiego co się da z małym podpowiadaniem w trudniejszych miejscach, jeszcze nie odkrytych. 
I jak podobają Wam się propozycje do czytania Wydawnictw Siedmioróg ?

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.