Karty Trefl

by - marca 06, 2016


Moc już gier trafiło do naszego domu. Takie tylko dla dzieci, familijne, takie głównie dla dorosłych. Jednak ostatnim czasem doszłam do wniosku, że mamy moc nowości (co jest wspaniałe) ale są też takie klasyki które nigdy nie tracą na aktualności i były, są będą zawsze na czasie. A ich w domu brak...
Szachy, warcaby, bierki i karty. Karty zwykłe takie z którymi spędziłam jako kilkulatka długie godziny grając w wojnę, makao, remika, świnkę, kuku, durnia czy całymi godzinami stawiając nie tylko pasjansa ale i wznosząc wieże. 

Do naszego domu trafiły 3 talie, jednak nie całkiem zwykłe. Na czym polega ich wyjątkowość, na oprawie graficznej. Nie znajdziecie tu króla, królowej, asa ani całej plejady pustych kart z cyframi. Trefl wypuścił na rynek cudną serię, trzech talii kart ukazujących piękno i różnorodność naszej polskiej fauny a także obfitość grzybów tak trujących jak i jadalnych. 
Genialny to pomysł muszę przyznać. Bo kiedy nawet znudzi nam się granie lub kiedy mamy w domu za małe dzieci zawsze możemy karty po prostu pooglądać. A ilustracje są zjawiskowe. 

Każdy zestaw kart zawiera:
- 55 kart z pięknymi ilustracjami przyrodniczymi
- mini książeczkę z zasadami pięciu gier (kierki, makao, remik, wist, 66)
- mini broszurę edukacyjną zawierającą opis gatunkówW mini broszurach poczytacie o każdym ze zwierzaków. Informacje są krótkie i zwięzłe.


Te karty to dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy. Nie jestem grzybiarką, nie widzę w lesie grzybów, nigdy nie umiałam ich wypatrywać. Jak już widzę, nigdy nie wiem czy to dobry grzyb czy śmiertelnie trujący. Dużo lepszy w tej dziedzinie jest Wojtek, który chadza z babcią na grzyby i bije mniej już teraz na głowę. 
Jednak takie karty to prawdziwy leksykon, być może warto je zabrać do lasu. Miejsca nie zajmą wiele a mogą uratować życie. 
 Nie mam dwóch identycznych kart (poza jokerami) co oznacza, że spotkacie tu moc gatunków. 
Tak jadalnych jak i trujących.  Grzyby jadalne to Karo i Kier, tuż nad nazwą grzyba znajdziecie przy tych grzybach oznaczenie zielonego kółeczka z białym grzybkiem.
Z kolei Trefl i Pik to karty z gatunkami trującymi. Nad nazwą znajduje się oznaczenie, przekreślonego czarnego grzyba. 
Piękna to talia, grać nią to czysta przyjemność. Jednak kto woli zwierzaki niech idzie z nami dalej.Dzikie Ptaki Polski
Polskie ptactwo, to prawdziwa plejada rozmaitych odmian i gatunków. Jest pięknie i wielobarwnie. Karty zdobią ilustracje ptaków występujących w Polsce. Prawdziwa gratka dla małych ornitologów, którzy na każdy gwizd, ćwierkot, trel nastawiają uszek i pytają mnie co to, jaki to ptak. 
Dźwięków karty nam nie pomogą rozróżniać, ale wizualnie wyedukują tak dzieci jak dorosłych.To ostatnia z talii edukacyjnych. Tu zobaczycie z kolei bogactwo Polskiej fauny. Wiele gatunków zapewne znacie, moc rozpoznają również dzieci. Jednak są i takie które ciężko spotkać. W naszej okolicy zamieszkuje wiele niezwykłych zwierzaków, często spotkamy na spacerach, kozły, zające, wiewiórki czy liski. Jednak z niedźwiedziem czy wilkiem wolę spotkać się jedynie za pośrednictwem tych pięknych ilustracji :)Karty to dziesiątki gier. Nigdy się nie nudzą. Są tak małe, że można je zabrać ze sobą wszędzie. Dostosowane do możliwości małych i dużych. Gry losowe, gry wymagające uruchomienia szarych komórek, gry wymagające przebiegłości czy spostrzegawczości. Każda talia kryje w sobie moc możliwości. Karty Trefl to nie tylko gry karciane to również moc frajdy i walorów edukacyjnych.
Karty możecie kupić w sklepie Trefl Kraków - cena za jeden zestaw to 9,90 zł.

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.