Mała encyklopedia Domowych Potworów

by - marca 04, 2016


Kim są Domowe Potwory, ach dużo by tu pisać. 
To takie stworki które zamieszkują nasze domy i za ich przyczyną zdarzają nam się przeróżne sytuacje. 
Jak to się dzieje, że katar który się do nas przyczepił na jesień nadal trwa i nie chce odejść ? 
Czyja to sprawka kiedy huk pracy na mnie czeka a ja najchętniej wyłożyłabym nogi na kanapę ? 
A kto stoi za tym, że nagle czujesz niepohamowaną ochotę na słodycze ? 
Pewnie nie masz też pojęcia jak to się dzieje, że codziennie sprzątasz i sprzątasz, albo pierzesz i pierzesz a bałagan i brudne pranie robi się samo ?
Otóż nie samo !! Nie są również winni domownicy... Ani ty sam broń Boże. 
To wszystko sprawka Domowych Potworów które czają się tam i ówdzie aby Ci spłatać jakiegoś figla.

Niektóre są niegroźne i łatwo je oswoić ale inne trzeba jak najszybciej przepędzić!
Bo mogą narobić niezłego zamieszania...
W tej książce urzekło mnie wszystko. Zaczęło się od okładki a potem potoczyło się dalej: na pierwszy plan wzięłabym pomysł na książkę a potem wymieniła ilustracje, treść i humor. To pozycja której nie wolno przegapić !
Nie mam pojęcia tylko, czemu przedział wiekowy jest do lat 10, zupełnie się z tym nie zgadzam i uważam, że koniecznie powinien wszystkie potwory poznać każdy, bez względu na wiek! Ot co !

Jej bohaterowie to m.in. Narcyz Samolubek, Chciwusek, Gburia Złośliwa, Gaduła Niepoprawna, Olaboga, Łubudubu czy Głupolus Nudnawy, Leniwiec Zaspany, Profesor Zgubnik, Awanturella i cała plejada innych postaci...
Charakterystyki są celujące i trafiają w samo sendo. Opisują ludzkie przywary i w żartobliwy, acz nie złośliwy, sposób o nich mówią. Ta książka wywoła moc uśmieszków i z pewnością każdy z domowników odkryje, że kilka jak nie kilkanaście z tych stworków świetnie zna. Śmiech to jedno ale z drugiej strony książka też daje troszkę do myślenia. Może warto by coś w sobie zmienić przegonić jakiegoś Potwora na dobre ;)

Trzeba przyznać, że chorwacki artysta, Stanisław Marijanović z dużym poczuciem humoru sportretował nasze wady i słabości. Nie tylko słowem ale i ilustracją. Potwory są bardzo urozmaicone, dopracowane, niby straszne, a tak naprawdę przesympatyczne.

 A na koniec słówko od autora:
„Encyklopedia ta uwzględnia najpospolitsze gatunki potworów, które spotkać można w każdym domu, domku czy mieszkaniu. /…/ Ilustracje zamieszczone w tej Encyklopedii wiernie oddają wygląd potworów, sportretowanych w ich środowisku naturalnym” 

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
rok wydania: 2016
liczba stron: 56
format: 220x220 mm
przedział wiekowy: 0-10

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.