Witraże wiosenne

by - marca 13, 2016


Z góry przepraszam za fatalne zdjęcia, ale samopoczucie nadal mam kiepskie i kiedy dzień był w pełnej krasie, nie miałam sił ani głowy do robienia zdjęć, a kiedy zaczęło się zmierzchać, uprzytomniłam sobie, że na blogu mają być nasze witrażyki wiosenne i w możliwie najgorszych warunkach robiłam zdjęcia. Przez co wyszło, mi jak wyszło. Postaram się je na dniach podmienić. Ale tym czasem  meritum jest widoczne a nad estetykom jeszcze popracuje.
Jak widzicie na pierwszy rzut wzięliśmy ozdoby okienne była girlanda z króliczkami a tym czasem w dzieciowym nadal na szybie widniała sroga zima i witrażyki z płatkami śniegu. Ku motywacji wszystko ściągnęłam i wzięłam się za tworzenie szablonów.
Szablony dla Wojtka były bardziej skomplikowane. Z Alą mogłabym się nie dogadać. Przy takich małych szablonach nie bawię się w podklejanie ich czy klejenie na papier, kleimy z Wojtkiem bezpośrednio na szablon.  I tak w 15 minut stworzyłam 6 ptaszynek, motylka i pszczółkę i za kolejne 30 minut wliczając w to schnący klej mieliśmy gotowe witrażyki.

Bibułę prasowaną z Wojciechem pocięliśmy na paseczki i Wojtko kleił i kleił a ja odkładałam do wyschnięcia.Kiedy wszystko wyschło, pół na pół z Wojtusiem obcięliśmy to co wystawało poza witraże w nadmiarze i dzieło zostało ukończone.
Z Alicją nie jest łatwo, zbuntowany mały łobuziak z niej jest i w każdym możliwym momencie o tym przypomina. Broń Boże narzucić jej swoją wolę czy coś podpowiedzieć albo o zgrozo pokazać na przykładzie, jak coś wykonać. Takie próby zawsze kończą się jednako, wyciem 15 minut na podłodze i wielkimi wspólnymi przeprosinami :P
Dlatego asekuracyjnie jak już coś tworzymy, to rzeczy które mogę wytłumaczyć na odległość.
I tak zaczęłam od dorysowania kwiatów i ich wycięcia. 
Potem wycięte kwiaty odbiłam na półpergaminie. 

Z powyżej pokazanych kwiatów wycięłam środek tak aby pozostała z nich tylko rama.

Kolejnym krokiem było wycięcie w bibule kawałków, ja wybrałam kolory żółty i pomarańczowy gdyż w zamyśle kwiaty jakie chciałam otrzymać to żonkile. Wręczyłam Ali pergamin, klej i kawałki bibuły i poleciałam wykleić całe wnętrze kwiatuszka.Kwiaty tworzyła niemal cały dzień, w 3 podejściach ale ostatecznie się udało. I wyszło cudnie :) 
Na wyklejone pole nakleiłam następnie ramkę i wycięłam nadmiar bibuły i pergaminu który wystawał poza nią.


Gotowe - pięknie wiosennie i pachnąco :)

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

  1. Same śliczności <3 Cudnie Wam wyszły wszystkie witrażyki - brawa dla małych artystów (y) ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł na zrobienie witraży z Alą... Wyszło to naprawdę ślicznie. A i kolorowe ptaszki Wojtka ładnie też się prezentują :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. O kurcze jakie fajne pomysły, zapewne się skuszę i może uda się zrobić listki:-) pozdrawiam Monika Flok

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.