Strażnicy Nocy

by - marca 14, 2016


Nasza Księgarnia w marcu szaleje z rozmaitymi pozycjami wyzwalającymi twórczość i kreatywność. 
Nie pozwoli nikomu na lenistwo chyba, że mowa tu o relaksie z kredkami w dłoni. Pojawiło się sporo pozycji dla dzieci ale nie zapomniano również o dorosłych. Sztuka kolorowania nie pozwoli w tym miesiącu o sobie zapomnieć i z pewnością wciągnie w wir każdego kto się na to skusi. No może poza tymi których cierpliwość jest słabą stroną i zamiast w stan błogości wprawia ich w rozdrażnienie. 
Ja czerpię z kolorowania ogromną siłę spokoju i regeneracji.
Dlatego bardzo mnie cieszą kolejne pojawiające się na rynku i dające możliwość puszczenia wodzy fantazji kolorowanki.
Dziś debiut wśród pozycji wydawniczych, duetu dwóch polskich artystek, na stałe zamieszkujących w Berlinie, Ajki Jabłońskiej i Katarzyny Niemiro tworzących pod nazwą The 13th Sign - kryptonim tajemniczy i przewrotny. A może to tylko moje odczucie po zapoznaniu się z kolorowanką.  Tym razem w moje ręce dostała się książka jakiej jeszcze nie było. Kolorowanka z pogranicza mitu i magii, wypełniona osobliwymi stworzeniami, pogańskimi boginiami, zmiennokształtnymi istotami, hybrydami które potrafiły wprawić mnie w osłupienie, nie żartuję.
Ten kobiecy duet znajduje inspiracje w muzyce, naturze, mitach, geometrii architektury i ornamentach budownictwa sakralnego. Wszystko to tworzy w ich pracach swoistą atmosferę fantastyki i mrocznej bajkowości zaklętej w ludzkiej podświadomości. I przyznam szczerze, że wzrok tych postaci sprawia, że dreszcze przechodzą po plecach...
 
Poza przedziwnymi i zdumiewającymi postaciami, znajdziecie tu również cała plejadę witraży, mandali, rozet i elementów inspirowanych fauną oraz florą tego świata w fantazyjnych zestawieniach i kompilacjach. Moc kwiecistych i roślinnych ornamentów lecz nawet z pozornie niewinnych obrazów wyłaniają się zamaskowane mroczne anioły - Strażnicy Nocy.
 
Mnogość detali, szczegółów, kolorowanka dla wymagających. Miejscami piękna, miejscami przerażająca. Dla wielbicieli gotyckich klimatów. 
Jeżeli chodzi o jakość, bardzo solidne wydanie. Naprawdę grube karty, pięknie przyjmujące barwę,  w dodatku druk jednostronny pozwalający na tworzenie dowolna technika jak i na oprawienie gotowego dzieła. 


Strażnicy Nocy
forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa
ilustrator: The 13th Sign
rok wydania: 2016
liczba stron: 64
format: 210x297 mm

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.