Ciało człowieka - ilustrowana encyklopedia

by - kwietnia 08, 2016


Dziś przed Wami encyklopedia ciała dla w wieku 7-10 lat. I być może jest to dobry przedział wiekowy choć na podstawie mojego 5 latka, zapewniam Was, że książka jest rewelacyjna również dla przedszkolaków którzy są zainteresowani tematyką ciała. Mój 5 latek ma już bazową wiedzę i jest żywo zainteresowany wszystkim co dzieje się w ciele, momentami go to przerasta ale drąży w nieskończoność. A ja jako źródło wszechwiedzy muszę się nieźle nagimnastykować aby odpowiedzieć i to rzeczowo a jednocześnie nie przerazić, bo Wojtuś jednocześnie jest bardzo skłonny do hipochondrii :P


Dlatego drogi rodzicu jeżeli masz ciekawskiego 4-5 latka śmiało sięgaj po tą pozycję, nawet jeżeli poruszycie tylko 10% zawartych w niej tematów to nic nie szkodzi, za rok będzie to 20% a za 3 lata 50% to książka która śmiało może rosnąć wraz z dzieckiem i jego apetytem na wiedzę czy możliwościami przyswajania i pojmowania wiedzy. Wiedza jest podstawowa choć obszernie ujęta, w zupełności wystarczająca dla uczniów klas I-IV. Organizm człowieka i wszystkie jego układy to nie wszystko co zawiera ta Encyklopedia poczytacie tu również o zdrowiu, rozwoju człowieka od chwili poczęcia, o pomocy w nagłych wypadkach a także wielu innych aspektach które podchodzą pod temat bycia człowiekiem.  Super napisana, pięknie ilustrowana, bardzo czytelna i przejrzysta. Poukładana i podzielona na rozdziały. Z moich domowych obserwacji zapewniam, że nie tylko uczy nowych rzeczy ale również otwiera dziecko na pytanie i drążenie dalej, co znaczy, że jest znakomitym początkiem i że celująco spełnia swoją rolę. 

Teksty zawarte w encyklopediach zostały więc dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku - pisane są prostym językiem, a krótkie notki opatrzono tytułami, co umożliwia wybiórcze czytanie. Notkom towarzyszą realistyczne ilustracje, na które dzieci zwracają szczególną uwagę. Encyklopedia ma wiele walorów edukacyjnych. Krótkie teksty i realistyczne ilustracje sprzyjają nauce czytania, zwłaszcza czytania ze zrozumieniem. 
 W kwestii jakości wykonania i wydania. Książka kosztuje około 20 zł i jeżeli chodź o cenę jest zaskakująco niska. Gruba lakierowana okładka, również solidny kredowy papier stronic których jest nie mało bo 72. Bardzo przejrzysty i czytelny układ. Działy w których łatwo się poruszać. Krótkie informacje proste do zapamiętania. Wybrano to co najistotniejsze aby nie zalewać dzieci nadmiarem informacji których i tak nie spamiętają. Moc ciekawostek która uatrakcyjnia czytanie i zachęca do zdobywania praktycznej a nie tylko teoretycznej wiedzy. Poczytamy tu co nieco o pierwszej pomocy, takiej podstawowej w nagłych wypadkach, czyli tej najistotniejszej dla dzieci. Dziecko dowie się co robić kiedy dzieje się coś złego, poczyta o wielu chorobach które mogą go dotyczyć ale nie zapomniano również podać numerów ratunkowych, kiedy woda utleniona i plaster już nie wystarczą. 
Bardzo fajnym pomysłem jest też dział MAM PYTANIE , w którym jest moc ciekawostek w formie odpowiedzi na zdane pytania. Krótko, węzłowato i na temat. Małe bity wiedzy lepiej zapadają w pamięć. 


Nie zapomniano również załączyć słowniczka pojęć, który nie tylko opisuje ale i ma załączoną ikonkę obrazującą zagadnienie. Duże ułatwienie dla młodszych dzieci które nie czytają płynnie i mogą znaleźć to czego szukają, wzrokowo za pomocą grafiki. 


JA I MOJE CIAŁO
Wydawnictwo Siedmioróg
Autor dr Lilianna Minkowska, Aleksander Minkowski
Ilustracje praca zbiorowa
Liczba stron 72
Oprawa twarda
Papier kreda
Format 23,5 x 29 cm
Seria Ilustrowane encyklopedie dla dzieci
Kategoria wiekowa wiek szkolny 7-12 lat

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.