Jacek Placek - Szkolny smok

by - kwietnia 27, 2016 Jacek Placek to seria książeczek (obecnie są to 4 tytuły) wydawnictwa Bis, dla nieco starszych od moich dzieci. Polecam lekturę dla dzieci szkolnych, w mojej opinii idealnie by było gdyby dziecko samo mogło sobie już przeczytać książkę dużo większa satysfakcja. Jacek Placek to chłopiec, którego ciągle spotykają niezwykłe przygody i często wpada przez nie w kłopoty. Co gorsze nikt, nigdy nie chce mu wierzyć, czemu raczej się nie dziwię, bo przygody ma niecodzienne. Czego go nauczyło to niedowierzanie innych ano jednego, nie wszystko warto rozpowiadać, a prawdę najczęściej lepiej zataić. Tak do końca to nie wiadomo czy Jacek ma wyjątkowo bujna wyobraźnię czy jak magnes przyciąga zjawiska i stwory niczym z filmów grozy. Każdy z 4 tomów to trzy niesamowite spotkania z Jackiem Plackiem i trzy frapujące i ekscytujące nie pozbawione rzecz jasna humoru opowieści.
Kogo spotykamy w tej części... Smoka ze szkolnej piwnicy, trolla spod łóżka i chłopca który wydaje się nie być z tej epoki a przyczyna tego jest taka iż jest on ... DUCHEM !!!
Co ciekawe nasz bohater nie czuje przed nimi absolutnie strachu, lęk jest mu obcy, Jacek dobrze wie, że te osobliwości zagwarantują mu przeżycie czegoś niezapomnianego, czegoś co przeciętnemu chłopcu się nie przydarza.
Książka lekka, ciekawa wciągająca, okraszona mocą fajnych grafik, tworzonych przez samego Jacka Placka, który nie dość że jest narratorem to jeszcze znakomitym rysownikiem. Całość jest tym bardziej intrygująca ponieważ okraszona została dużą dawką pozytywnego poczucia humoru a sytuacje szkolne z pewnością wciągną w świat dzieci szkolne, w końcu to ich świat. W dodatku dzieci lubią kiedy można się też troszkę pobać, poczuć lekki dreszczyk, zresztą kto nie lubi.


Przez te wszystkie stwory i potwory nasz Jacek często gęsto ma przechlapane ale kto by uwierzył dziecku które twierdzi że bałagan w pokoju zrobił troll mieszkający pod łóżkiem, no kto a ni nikt. Zostawanie w kozie po lekcjach też naszemu bohaterowi nie jest obce ale przynajmniej ma ciekawe życie, coś za coś  :)
Książkę czyta się błyskawicznie, co nie dziwi przy tak wartkiej fabule pełnej zwrotów akcji. Sama jestem bardzo ciekawa innych części.  Aha zapomniałabym dla zainteresowanych, książka ma całkiem fajną wielkość czcionki, może nie taką dla całkiem początkujących czytaczy ale dla już nieco wprawionych powinna być w sam raz.
 Bardzo fajna lektura na długie szkolne przerwy, dłużącą się podróż autem czy kolejkę u lekarza. A mały format z łatwością zmieści się w każdym plecaku :)Jacek Placek. SZKOLNY SMOK
Ilustracje Michael Broad
Jake Cake: The school dragon
Autor: Michael Broad
format: 12,8 x 19,8 cm
stron 144
oprawa: miękka

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.