30.04.2016

Czerwony Kapturek - Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy


 Czekałam na tą serię odkąd tylko wyszło na jaw, że ma się pojawić. Wiedziałam, że to będzie coś wielkiego i stworzonego w 100% dla nas. Właśnie kończyliśmy serią Kocham Czytać, kiedy to wydano pierwszą część nowej serii książeczek Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy pod tytułem Czerwony Kapturek.
Ta książeczka i te jeszcze nie wydane, są skazane na sukces z wielu powodów. Po pierwsze oprawa graficzna, piękna i choć znana nam już z serii Kocham Czytać a w jakby jeszcze ładniejszej i bardziej nasyconej kolorystycznie wersji. Ilustracje które wspaniale oddają emocje bohaterów i wchodzą w świat dziecięcych odczuć.
Po drugie znana i bardzo lubiana opowieść o Czerwonym Kapturku, acz co ciekawe mimo iż trzyma się głównego wątku, dodano do niej parę fajnych nowości na początku i końcu.  Te innowacje wpasowują się w świat dzisiejszych dzieci i są dla nich bardziej zrozumiałe, mniej archaiczne.

Po trzecie w tekście zawarto wszystkie litery, dwuznaki, zmiękczenia literki ą,ę a jednak dzięki temu, że teksty są bardzo krótkie (książeczka stworzona jest w formie komiksu), Wojtek nie ma problemu z przełknięciem tak małych dawek. Mimo iż z tymi trudniejszymi zbitkami literowymi jesteśmy bardzo na świeżo i nie jest jeszcze łatwo. Dużo prościej przeczytać 3-4 rozrzucone na danej stronie zdania, niż tą samą ilość tekstu ciągiem.Bajki i legendy znane Rodzicom i Dziadkom stają się wspólną przestrzenią rozmowy. Dziecko poznaje nowe słowa, zwroty, konstrukcje gramatyczne, pozostając w świecie baśni. Książeczki stworzono z myślą o dwóch grupach dzieci takich samodzielnie czytających krótkie teksty oraz takich jak Ala które dopiero uczą się słuchać opowiadań ze zrozumieniem a potem sememu wchodzić w rolę narratora :)

Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Ilość stron: 24
Wydanie: 1
Okładka: miękka


Rewelacyjny pomysł i inicjatywa, już nie możemy się doczekać kolejnych tytułów, a informować Was będziemy na bieżąco :)

2 komentarze:

  1. Muszę kupić nie wiem jak ty ale ja każde słowo dziele kreseczka w zdaniu jeśli akapity sa niewielkie jak tu łatwiej jej się czyta

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę kupić nie wiem jak ty ale ja każde słowo dziele kreseczka w zdaniu jeśli akapity sa niewielkie jak tu łatwiej jej się czyta

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...