Encyklopedia przedszkolaka

by - kwietnia 06, 2016


Takie książeczki jak te, lubię zabierać ze sobą w rożne miejsca. Niewiele kosztują, a kiedy trzeba czekać długo w kolejce albo jedziemy gdzieś gdzie dzieciaki nie mają co robić, zawsze mam pod ręką książeczkę i kredki. 
Naklejki, proste zadania, ciekawa życiowa tematyka a przy okazji interesująco i stacjonarnie spędzony czas.
Oficyna Wydawnicza Promocja wypuściła cały szereg takich lekkich i przyjemnych książeczek o rozmaitej tematyce m.in dinozaury, pojazdy, auta, wiosna. W książeczkach z serii „Encyklopedia przedszkolaka” znajdują się tematycznie dobrane ćwiczenia o różnym stopniu trudności, przygotowane tak, aby mogły je wykonywać dzieci w wieku 3–6 lat. Ja bym zaniżyła ten wiek do lat 5, dla Wojtusia większość zadań jest już zbyt prosta. 
Ćwiczenia polegają między innymi na opisywaniu rysunków, dobieraniu w pary, rysowaniu po śladzie, poszukiwaniu różnic między rysunkami, uzupełnianiu rysunków za pomocą nalepek oraz rozwiązywaniu zagadek.
Rzecz jasne jeśli ma być miło i ciekawie muszą być naklejki, bo to zawsze wielka frajda dla dzieci zwłaszcza tych wczesno przedszkolnych. Naklejki to uatrakcyjnienie zabawy i nagroda za dobrze wykonane zadanie.
Przejrzyste czarno-białe ilustracje dziecko może pokolorować. 

Podoba mi się też to, że przy każdym poleceniu jest informacja o tym, jakie zdolności i umiejętności rozwija dziecko, wykonując dane ćwiczenie. Co prawda ja rzadko czytam takie ciekawostki, przeważnie sama dobieram to nad czym chcemy popracować w danej chwili, ale wie, że jest spora grupa rodziców która bardzo zwraca na to uwagę.


Encyklopedia przedszkolaka. Savoir-vivre
Zadania i informacje zebrane w książeczce Savoir-vivre pomogą dziecku poznać i utrwalić zasady dobrego wychowania i zachowania w domu i w szkole. Równocześnie ułatwią rodzicom czy wychowawcom przekazanie dziecku podstawowych zasad kultury osobistej. Zasady są bardzo podstawowe i zdecydowanie pojmie je nawet 3 latek. Nauczy się tu, że dobrze jest pomagać np w sprzątaniu, dzielić się z innymi, usłyszy też jak należy się zachowywać w sklepie czy jakie zachowania się podobają innym.


 
Encyklopedia przedszkolaka. Uprawiam sport
Ta książeczka to propozycja dla każdego dziecka, które interesuje się sportem i tematyką olimpijską, choć nawet jeżeli maluch nie wykazuje takiego zainteresowania, jestem przekonana iż spodoba mu się ta pozycja. Proste i różnorodne zadania które przećwiczą logiczne myślenie i kojarzenie, spostrzegawczość, koncentracje i zręczność manualną.
Wiedza i umiejętności zdobywane od najmłodszych lat sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczne - przede wszystkim potrafi odnaleźć się w grupie rówieśników i umie porozumiewać się z dorosłymi. Mając taką podstawę, chętniej się uczy i wyraża własne opinie, myśli twórczo i jest aktywne. 
Jestem pewna że każdy 3-5 latek zdobędzie tu garść nowych informacji sportowych, przyswoi nowe słownictwo i pojęcia a także zamarzy by stać się sportowcem. 
A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.