O ssakach świata

by - czerwca 07, 2017


Andrzej Kruszewicz dyrektor warszawskiego zoo to nie tylko autorytet w dziedzinie zwierząt ale też doskonały mówca. Kiedy się go słucha od razu wiadomo, że ma się do czynienia z człowiekiem który posiada pasję i uwielbia to co robi. Zwierzęta to jego życie i wielka fascynacja. Obcowanie z książkami takich autorów, to wielka przyjemność bo ogrom wiedzy jaki posiadają jak i zapał który im towarzyszy, wielkie zamiłowanie do fauny tego świata, udziela się. Taki dobór autorów którego dokonuje Wydawnictwo MULTICO to ich niewątpliwy sukces i doskonała strategia. Te książki chce się czytać, chce się oglądać, chce się mieć całą kolekcję. Tak, lojalnie ostrzegam ta seria mocno uzależnia. Do tej pory na rynku pokazało się już dużo tytułów, a oto kolejny które postanowiłam zdobyć - o ssakach świata. W sposób niebanalny i ciekawy. Każde zwierze przedstawione jest zgodnie ze stałym schematem a jednocześnie każde zupełnie inaczej. Nie mniej jednak takie podejście do sprawy w tych książkach sprawia, że czyta się je bardzo przyjemnie gdyż są estetyczne i przejrzyste. Opis każdego zwierzaka rozpoczyna się od nazwy, kilku podstawowych danych, jak długość ciała, masa, czy długość życia a także od mapy świata na której kolorem czerwonym zaznaczono obszar występowania danego gatunku na wolności. Każdy zwierzak to także informacje z ZOO odnosząca się do danego gatunku, w końcu w Polsce większość z tych gatunków możemy zobaczyć jedynie w ogrodach zoologicznych, dlatego takie krótkie notki pomogą nam odnaleźć zwierzaki na terenie naszej ojczyzny. Niezwykłe kadry i ujęcia jakich prawdopodobnie nie udałoby nam się zobaczyć nigdy, gdyby nie tego typu publikacje. Zwierzaki w najciekawszych pozach i ujęciach a także w swoim naturalnym środowisku, w którym żyją na wolności i zachowują się najswobodniej. Grube karty książki i twarda oprawa zawsze w tym samym formacie dopełniają całości.Bardzo lubiana przez moje dzieciaki krótka charakterystyka każdego zwierzaka w postaci strzałek i krótkich notek. Poza tym moc najistotniejszych faktów a także ciekawostek które wciągają w lekturę nie tylko dzieci ale także młodzież czy dorosłych. 
Większość z przedstawionych w książce gatunków jest powszechnie znana, co moim maluchom sprawiło nie mało frajdy, gdyż mogły zgłębić wiedzę na temat uwielbianych gatunków, z jednej strony znanych a z drugiej strony nigdy nie przybliżonych tak bardzo. Przyznam, że po przeczytaniu tej publikacji wizyta w zoo będzie dużo bardziej świadoma i tym samym ciekawa. Nie wiem czy taki był cel, choćby pośredni wydawnictwa ale do takich wniosków właśnie doszliśmy. 
Polecamy po raz kolejny i zachęcamy do wspólnej lektury z dzieciakami a potem do rodzinnych wypraw do zoo :)Wydawnictwo: MULTICO
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 120
Oprawa: Twarda

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.