13.09.2017

Motyl na trzy sposoby


Dziś na tapecie motyle, motyle w trzech odsłonach, jednej zresztą zupełnie przypadkowej, powstałej z nadmiaru brokatu który szkoda nam było tak po prostu wysypać do kosza. Przy takim przerobie artykułów plastycznych ekonomia podejścia do twórczości to podstawa :P


Pierwsza inspiracja jest banalna, ale takie często sprawdzają się najlepiej. Wydrukowaliśmy motylą kolorowankę a Wojtuś rozcierając plastelinę wypełnił czarne kontury kolorami wedle własnego zamysłu. Nic prostszego a jednak same korzyści. Nie dość że trening manualny na wysokim poziomie, to jeszcze nauka cierpliwości i koncentracji na zadaniu w końcu jedno skrzydło musi być identyczne jak drugie. Mnogość kolorów plastelin się bardzo przydaje. 

Drugi motylek powstał w technice solno - akwarelowej, która już raz u nas gościła i bardzo nam przypadła do gustu
Zaczęłam znów od wydruku motylej kolorowanki a wszystkie czarne linie Wojtko pokrył klejem introligatorskim. Potem klej Wojtuś pokrył w całości solą. Nie czkając aż sól wyschnie odsypałam powoli jej nadmiar i dałam taki solny obraz motyla Wojtusiowi do kolorowania. Wystarczy polać farbki akwarelowe wodą a potem nabierając, tą rozwodnioną farbiasta substancje przykładać pędzelek do soli a barwa rozejdzie się po soli w magiczny sposób. Zdecydowanie ta technika robi wrażenie. Prace długo schną to jest jedyny minus. Jednak po wyschnięciu kolory nie tracą na sile to wielki plus. 

UWAGA ! Prace trzeba wykonywać na grubej kartce z bloku technicznego, bloki rysunkowe nie wytrzymają takiej ilości wody i się zwyczajnie rozejdą. 

A teraz motylek z recyklingu. Zostało nam sporo brokatu w zmieszanej postaci 6 kolorów. Spytałam Alusie jaki ma pomysł na brokatowego zwierzaka. Zainspirowana starszym bratem powiedziała, że motylki mogą mieć takie właśnie skrzydełka.
Kolorowankę starannie posmarowaliśmy klejem w sztyfcie. A Alusia rozprowadziła ładnie brokat po motylich skrzydełkach. Jeszcze tylko cudnej urody brokatowa plastelinka na odwłok i motylek jak malowanie. 

Oto nasze trzy pomysły jak wypełnić kolorowanki w sposób inny niż kredki, pastele czy mazaki :)

1 komentarz:

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...