Miejsca, które trzeba zobaczyć zanim bezpowrotnie przepadną

by - lutego 28, 2018


Czy Wy też tak jak my lubicie podróżować ? Nie koniecznie autem, samolotem, nawet nie koniecznie na nogach choć te formy są, rzecz jasna najbardziej satysfakcjonujące i najprzyjemniejsze, to my równie mocno uwielbiamy podróżować... palcem po mapie, a w zasadzie po książkach. Ja wiem mamy dobę internetu, można wszystko zwiedzić wirtualnie. Pewnie że można, ale książki to inna rzeczywistość i jak dla mnie żadne internety ich nie zastąpią. I dziś taka własnie książka, jedna z tych obok których osobiście ja jak i moje najstarsze dziecko nie potrafimy przejść obojętnie. Książka pełna miejsc które powoli zamierają, nikną, giną i które zostały w niej zebrane i uchwycone tworząc ten niezwykły zbiór cudownych kadrów i opisów.  Miejsca, które trzeba zobaczyć zanim bezpowrotnie przepadną

Niezwykła publikacja dla miłośników piękna, historii cywilizacji, cudów natury, niesamowitych miejsc na globie. Dla wielbicieli magicznych wrażeń estetycznych. Fotografie jakie tu umieszczono zapierają dech. Oczywiście chciałabym móc zobaczyć choć 1% tych wszystkich miejsc na własne oczy, ale na razie cieszę się iż mogę je odkryć strona po stronie z Wydawnictwem Olesiejuk i moim Wojtusiem. Znajdziemy tu zakątki z całego globu. Jedne powszechnie znane i dostępne, inne dzikie i niemalże nienaruszone ludzką obecnością. Wszystkie niezwykłe i niestety zagrożone. Każde z tych miejsc jest pięknie zobrazowane, zaprezentowane na mapie i opisane. Doskonałe wydanie prezentowe, duży format, bogate wnętrze, twarda oprawa, piękne opisy.

Ta bogato ilustrowana książka przedstawia cuda świata w zagrożeniu: są wśród nich skarby kultury, od stanowisk archeologicznych w afgańskiej dolinie Bamian, po wspaniałości Syrii. Istnieją też skarby naturalne, jak parki narodowe w Demokratycznej Republice Konga: ich ekosystemom zagraża wojna domowa i ekstremalne kłusownictwo. Znajdziemy tu także starożytne pomniki w Kotlinie Katmandu, poważnie uszkodzone w wyniku silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Nepal w 2015 roku oraz fiordy w Grenlandii, dotknięte przez globalne zmiany klimatyczne. Nasza publikacja poświęcona jest cudom, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi z przyczyn naturalnych lub z powodu działalności człowieka.

Obecna sytuacja pokazanych tu miejsc jest alarmująca, jednak dzięki podwyższaniu świadomości ludzi, choćby takimi publikacjami jak ta, możemy mieć nadzieję, że kolejne młode pokolenia temu będą próbowały zaradzić. Walczyć o to co niezwykłe, wartościowe. O swoją własną historią i glob. 

Książka wzywa do podjęcia działania, jest apelem do ludzkich sumień. 
Wzywając do podjęcia działań na rzecz ochrony naszego najcenniejszego skarbu: naturalnego środowiska, w którym żyjemy oraz kulturowego dziedzictwa przeszłości.

Autor: Jasmina TrifoniSugerowana
Strony: 272, Format: 23,5x32,5 cm
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: albumy
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.