Książka do bazgrolenia - dla odważnych

by - kwietnia 20, 2016


Dziś na tapecie książka do bazgrolenia, jeżeli Wasze dziecko lubi tworzyć, kreować, wyżywać się na papierze, to coś dla niego. Zwłaszcza jeżeli macie na pokładzie wielbiciela potworów :) 
Ale nie martwcie się strasznie nie będzie, za to zabawnie i owszem. 
Ale, ale moim zdaniem tytuł nie do końca trafiony -  bo można błędnie sądzić iż książeczka zachęca jedynie do bazgrolenia, czyli tworzenia własnych fantazyjnych obrazków, podążając za podpowiedzą czy w odpowiedzi na pytanie, mające zainspirować. Tym czasem na kartach tej książki dzieje się dużo więcej, potrzebne będą nie tylko kredki ale także klej, nożyczki, farbki, papier kolorowy i kilka innych rzeczy. Zapowiada się ciekawie prawda ?


 
Strach przed potworami, smokami, duchami, czy jak u nas dzikolami zawsze były i będą bo są nieodłącznym elementem każdego dzieciństwa. Wbrew pozorom wszelkich strachów najlepiej nie unikać, dużo lepiej się z nimi skonfrontować i oswoić na swój sposób pokonując. Taki jest pośredni cel tej właśnie publikacji. Oswojenie rożnych dziwadeł i straszydeł, pokazanie, że "nie taki diabeł straszny jak go malują". 
Moc zabawy a przy okazji jak na wydawnictwo Nasza Księgarnia przystało, bardzo fajny gruby papier, ładnie przyjmujący kredki ale odporny również na flamastry czy farbki :)

Na czym polegają zadania, oj trudno tu odpowiedzieć jednoznacznie. Każda kartka zaskakuje innym pomysłem. Często należy dokończyć rysunek wedle własnej fantazji ale jednocześnie wedle polecenia. 
Tu nie ma ograniczeń, każdy tworzy tak jak potrafi.
Książka daje pełną dowolność. Odnajdziecie tu labirynty, łączeni kropek po cyfrach i garstkę standardowych zadań zatopionych w potwornym świecie. Ale jest też dużo zadań z wykorzystaniem różnych ciekawych pomocy, jak oklejanie mumii papierem toaletowym, tworzenie lampionu, kreowanie własnego potwora z wycinków z gazet czy propozycja zabawy w teatr cieni :)

Potwory są zabawne i z każdego proponuję się solidnie wyśmiać, z każdą jedną stroną napięcie pęka jak bańki mydlane. A strachy odlatują w nieznane. A co powiecie na takiego nietoperka powieszonego nad łóżkiem ?
Kto powiedział, że ma być czarny, Wasz może być w kwiatki, biedronki i pszczółki albo mienić się całą gamą barw niczym tęcza na niebie :) Na koniec dla tych co dzielnie pokonali i oswoili wszelkie stwory i pokraki a także wykonali sumiennie wszystkie zadania:
Dyplom za MEGAODWAGĘ
Bardzo pozytywna książka dla tych odważnych i dla tych którym odwagi trzeba dodać :)

 
Głowa pełna pomysłów tylko czekających aby je przelać na papier z pewnością zachwyci się tą publikacją

Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami
Autor: Inka Vigh
forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa 
ilustrator: Inka Vigh 
tłumacz: Małgorzata Słabicka
liczba stron: 144
format: 240 x 259 mm
przedział wiekowy: 6-10

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.