NIKO dla najmłodszych

by - kwietnia 29, 2016


Edukacyjne książeczki dla młodszych przedszkolaków pojawiają się jak grzyby po deszczu, w domu mam 2,5 letniego przedszkolaka (i to takiego pełna parą), więc postanowiłam kilku tytułom przyjrzeć się z bliska.
Wszystkie dziś prezentowane książeczki są skierowane do dzieci 3-4 letnich, ewentualnie 5 letnich które mało miał do tej pory do czynienia z takimi pomocami, jednak mój 5 latek powiedziałby z pewnością, że to dla niego łatwizna :P
Propozycji dla maluchów NIKO ma mnóstwo, dziś pokażemy Wam te które mi wpadły w oko  które robimy sobie powolutku z Alusią, z mniejszymi bądź większymi sukcesami. Bo czasem z przekory robi coś po swojemu, ale wyraźnie widać, że podejście się zmienia i jest coraz lepiej ze współpracą.


To prosta książeczka, pokazująca dzieciom przedszkolny świat, to co bliskie i zrozumiałe. Dzięki temu zadania są bardzo ciekawe i przyjazne. Doskonałe na początek przygody z zeszytami ćwiczeń. W książeczce jest moc naklejek, co zawsze z takimi szkrabami jest strzałem w 10, dlatego super, że duża część zadań jest na nich oparta. Książka skierowana jest do dzieci 3, 4 - letnich oraz wszystkich maluchów, które wkrótce przekroczą próg przedszkola albo już do niego chodzą.
Proponowane zabawy i zadania mają na celu nie tylko rozwijanie spostrzegawczości, sprawności manualnej, umiejętności logicznego myślenia oraz poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie, ale przede wszystkim ułatwienie dziecku adaptacji w warunkach przedszkolnych.

Dla wielu dzieci, a także ich rodziców, pierwsze spotkanie z przedszkolem jest trudnym przeżyciem. Nowe, nieznane otoczenie, wywołuje u dziecka stres. Ważne jest, aby przełamać strach malucha, wprowadzając go stopniowo w przedszkolny świat. Książka pomoże zbudować u dziecka pozytywny stosunek emocjonalny do przedszkola, przez co ułatwi mu przystosowanie się do nowego środowiska. U nas nie było takiego problemu, jednak jestem przekonana, że książeczka faktycznie może pomóc.

Adaś i Olas zapraszają do przedszkola
autor: Katarzyna Siedlanowska
ilość stron: 56 stron
format: 205 x 285 mm
oprawa: miękka

To fajny zeszyt ćwiczeń, dla maluchów choć naklejki zostały zastąpione tu wycinankami znajdującymi się na końcu zeszytu, więc poprzeczka została podniesiona. Z samymi zadaniami Ala też jeszcze nie do końca sobie radzi, jeżeli chodzi o wycinanie, mimo że są to tylko linie proste to jeszcze też nie nasz poziom. Dlatego polecam dzieciom ponad 3 letnim a przy wycinankach i tak powinni być nadzorowani przez rodziców, bo zapewne będą potrzebowały pomocy.
Wielokierunkwość zawartych w "Olimpku w przedszkolu" ćwiczeń zapewni Waszym pociechom wielotorowy, wszechstronny, harmonijny rozwój, a ujęcie zadań w formę zabawową wniesie radość do wspólnej pracy. Zadania są ułożone w taki sposób, aby w czasie wykonywania jednego z nich były kształtowane 2–3 umiejętności. Obejmują one zakres podstawy programowej i są zgodne z etapem rozwoju na jakim znajdują się dzieci właśnie wczesnoprzedszkolne takie 3-4 letnie.
Bardzo mi sie podoba to, że zadania są życiowe a ilustracje kolorowe, Ala bardzo chętnie przegląda książeczkę i sama po nią sięga. Duża różnorodność zadań i moc wiedzy.

"Olimpek u maluchów"
autor: Elżbieta Dędza
ilość stron: 48 stron
format: 205 x 285 mm
oprawa: miękka

 + pisak GRATIS

To jest to co Ala uwielbia od dawna. Tu nie ma ograniczeń bo wszystko co się uda czy nie uda można zmazać i zacząć zabawę od nowa. Już samo ścieranie jest dużą frajdą dla dzieci. Dzieci uwielbiają te książeczki bo można tu tworzyć do woli i nie ma mowy o frustracji.
Książka pt. Kacperek i Hania do zadań rozwiązywania przeznaczona jest dla młodszych przedszkolaków. Poza zadaniami, które mają na celu wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka, znajdują się tu również ćwiczenia usprawniające grafomotorykę. Rysowanie po śladzie jest nieodzownym elementem tego typu ćwiczeń. Dzięki nim dziecko doskonali precyzję ruchów piszącej ręki i tym samym przygotowuje się do właściwej nauki pisania w szkole. 
Zadania są proste i dostosowane do możliwości jeszcze nie wprawionej rączki.  Doskonałe na sam początek. Dziecko ma możliwość poćwiczyć małą motorykę bezstresowo. A w dodatku może wracać do tych zadań które sprawiły mu największą radość.
Dodatkowy plus takie książeczki przechodzą z dziecka na dziecko, bardzo ekonomiczny zakup.

ilość stron: 32 foliowane
format: 205 x 285 mm
oprawa: miękkaA Wasze maluszki w jakim wieku zaczęły przygody z takimi książeczkami ?

A może spodoba Ci się także

2 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.