NIKO książeczki dla dzieci 5-6 letnich

by - maja 11, 2016


Wydawnictwo NIKO to moc książeczek aktywizujących dla dzieci w różnym wieku, przedszkolnym , szkolnym aż do matury ! Książki są super przygotowane merytorycznie więc po którąkolwiek nie sięgniecie macie pewność, że będzie napisana ciekawie i pod dzieci a przy okazji wniesie dużo dobrego. Dziś prawdziwy mix książeczek tych które mi wpadły w oko tym razem dla Wojtusia. Przed wakacjami chciałam zaopatrzyć się w porządny zestaw, bo każdego dnia książeczek nam ubywa. Jednak już widzę, że do wakacji nasza góra zeszytów stopnieje i trzeba będzie sięgać po nowe :P
Na szczęście teraz już wiemy gdzie uderzać aby było różnorodnie i ciekawie. 
Dziś zeszyty które przygotują dziecko do wkroczenia w szkolne progi. Będzie duuuuuużo grafomotoryki i zadań bardziej na luzie, takich które mój Wojciech ubóstwia.


Mam jeszcze plan zagłębić się w ortografię i gramatykę z NIKO jak tylko mi się to uda z pewnością się z Wami podzielę wrażeniami.Książeczka „Pokażę co potrafię” przeznaczona jest dla dzieci wchodzących w świat edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Może służyć też do pracy z dziećmi starszymi jako materiał do pracy wyrównawczej. Początek jest nieskomplikowany bo nastawiony głównie na pracę nad rączką i ćwiczenia grafomotoryczne. Odnajdziecie tu dużo zadań na pisanie po śladzie, co fajne są też ćwiczenia na trening obu rąk równocześnie, zwróciło to moją uwagę bo spotkałam się z takimi zadaniami po raz pierwszy.
 Zawarte w książeczce ćwiczenia obejmują: rozwój sprawności manualnej, słuchu fonemowego, logicznego myślenia, wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji, orientacji w stosunkach przestrzennych, klasyfikacji ilościowej i jakościowej, zawierają również elementy ćwiczenia techniki czytania.
Krótkie i proste ćwiczenia z sylabami również tu odnajdziecie, nie ma tu jednak wprowadzenia do czytania czy literek, to zadania dla dzieci które już poznały alfabet i jedynie ćwiczą zabawę słowami. Czyli dla nas strzał w 10 !
Fajnym pomysłem jest umieszczona na każdej karetce samoocena, są to trzy puste serduszka, małe, średnie i największe. Dzięki czemu dziecko samo może ocenić swoje wysiłki i starania oraz ich efekt. Krytyka wobec własnej osoby też może być motywująca.
Polecenia, które umieszczone są przed zadaniami czyta Rodzic lub Nauczyciel- pozwala to na dyskretne kierowanie pracą dziecka. Dziecko uczy się i sprawdza swoje umiejętności poprzez zabawę !

Szczegółowe informacje:
autor: Beata Krysińska
cena:14,99 zł
wydawca:Wydawnictwo NIKO
ilość stron:56 stron
format:195 x 275 mm
oprawa:miękka

Odkrywamy świat to jak mówi opis, książeczka która jest przewodnikiem po świecie wiedzy. Dzieci w wieku przedszkolnym ciekawe są świata, lubią odkrywać nowe rzeczy, badać nieznane. Książka dostarcza wielu przykładów z życia codziennego. Ćwiczenia doskonalą motorykę małą, logiczne myślenie, pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo–ruchową.
 Dobra książeczka jako przerywnik pomiędzy trudniejszymi zadaniami, lub kiedy dziecko nie ma ochoty i chęci na ciężkie zagadnienia. Lekkie i przyjemna a jednocześnie uczące wielu ciekawych rzeczy o otaczającym świecie.
Książka „Odkrywamy Świat” została opracowana zgodnie z Nową Podstawą Programową wynikającą z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku. Dobre wprowadzenie do wielu zagadnień z którymi dziecko pełniej będzie miało do czynienia w szkole.

Szczegółowe informacje:
autor: Mirosława Hanna Nowak
cena:12,99 zł
wydawca:Wydawnictwo NIKO
ilość stron:56 stron
format:205 x 285 mm
oprawa:miękka

Książka „Zanim będę uczniem” zawiera ćwiczenia pozwalające na uzyskanie przez dziecko takiej sprawności manualnej, która pomoże mu w przyszłości w opanowaniu trudnej sztuki pisania.
Rysowanie szlaczków, kolorowanie, pisanie i rysowanie po śladzie jest nieodzownym elementem ćwiczeń motorycznych. Dzięki nim dziecko usprawnia precyzję ruchów ręki piszącej oraz wytrzymałość mięśni.
Bardzo ważne jest, aby od samego początku wyrabiać u dziecka prawidłowe nawyki związane z kierunkiem pisania.
Pisanie po śladzie, to dla dzieci przeważnie przyjemność. tu mamy nadany kierunek pisania a także narzucony kolor z pomocą którego mamy wykonać daną linię. Nie ma tu literek ani cyferek a jednocześnie, wprawa jakiej nabędzie dziecko kiedy przejdzie przez wszystkie zadania jest nieoceniona. Precyzyjne pisanie po śladzie to coś co warto podsuwać w postaci właśnie tak niewinnie wyglądających zadań których dzieci nie kojarzą z czymś trudnym a z czysta przyjemnością. Wprawiona rączka będzie sobie dużo lepiej radziła w szkolnych progach.

Szczegółowe informacje:
autor: Małgorzata Podleśna
cena:9,90 zł
wydawca:Wydawnictwo NIKO
ilość stron:48 stron
format:205 x 285 mm
oprawa:miękka
Teraz dwie książeczki z serii którą moje dzieciaki uwielbiają bezwzględnie, czyli ze stronami laminowanymi z których wszystko można zetrzeć.  I choć pierwsza z nich dotyczy edukacji matematycznej to dołączyłam ja do tej plejady książeczek lekkich. A to z tego powodu, że to książeczka która jest pełna głównie ćwiczeń grafomotorycznych i to takich które nie frustrują bo każdy błąd można błyskawicznie poprawić. 
Mój Wojciech jest perfekcjonistą nie znosi się mylić, nie cierpi kiedy cokolwiek idzie nie po jego myśli. Takie książeczki dla mnie to wielka ulga, bow iem, że każde omsknięcie się ręki nie spowoduje fali złości :P
Od najmłodszych lat dziecka, warto zatroszczyć się o jego edukację matematyczną.
Książka pt. „Cyfry, cyferki, ucz się z nami – będziesz wielki!” – doskonale łączy zabawę z nauką, pomagając dziecku zrozumieć pojęcie liczby.
Maluch po poznaniu cyferek, rozpocznie naukę dodawania i odejmowania, przeliczania elementów i porównywania liczb. W zapamiętywaniu cyfr pomogą mu zabawne rysunki, a w rachowaniu – ciekawe zadania.

Szczegółowe informacje:
autor: Agnieszka Paszkiewicz
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64359-01-9
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2015, wydanie I
ilość stron:24 foliowane
format:205 x 285 mm
oprawa:miękka
kategoria:Dla Przedszkolaków
Zwierzaki Cudaki to druga książeczka z laminowanymi stronami, to jednocześnie ulubiona książeczka Wojciecha. Kiedy mu ją dałam, po raz pierwszy widziałam u niego taki wielki zapał. Siedział do oporu aż narysował po śladzie wszystkie zwierzaki.  Moje zaskoczenie było wielkie. Siedział cichutko to nie zwracałam uwagi na niego, wyobraźcie sobie moje oczy kiedy przyniósł mi zeszyt wypełniony od A do Z.
Podstawowym rodzajem ćwiczeń grafomotorycznych są szlaczki. Jednak pisanie jednakowych wzorów jest dla małego dziecka formą mało atrakcyjną, a wręcz nużącą. Zdecydowanie ciekawsze będą ćwiczenia w rysowaniu po śladzie, zwłaszcza, że proponowane rysunki są zabawne i pełne humoru. 
Tego typu książeczki maja dodatkowy plus - przechodzą z dziecka na dziecko więc są zeszytami których zakup jest bardzo ekonomiczny.

Szczegółowe informacje:
autor: Małgorzata Podleśna
cena:14,99 zł
wydawca:Wydawnictwo NIKO
ilość stron:32 foliowane
format:285 x 205 mm
oprawa:miękka

A Wasze dzieciaczki, lubią pisać po śladzie ?
Jakie macie inne sposoby na trening motoryki małej ?
Właśnie wpadłam na pomysł pokazania Wam tego co my robimy poza książeczkami w celu trenowania rączek, macie ochotę na taki post ?

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Świetne książeczki :-) córeczka bardzo lubi uczyć się z tymi książeczkami :-) najlepiej dziecko przyswaja wiedzę podczas zabawy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. My takich nie mamy.
    Mój synek lubi rysować, lubi labirynty. Nie co mniej fascynuje go rysowanie po śladzie.

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.