Tropik Matematyczny dla klas I, II, III

by - maja 06, 2016


Ostatni pokazywałam Wam serię książeczek wydawnictwa NIKO pod tytułem Matematyka z Uśmiechem. Tym razem przedstawimy idą serią matematyczną, Tropik Matematyczny. W naszym domu zdecydowanie sprawdza się metoda im więcej tym lepiej, bo Wojtuś sam decyduje o tym co i z której książeczki ma ochotę robić. W ten sposób ma dowolność a ja wiem, że matematyka jest dla niego czystą przyjemnością, przynajmniej na razie, mam nadzieję, że się to nie zmieni :)
Tropik Matematyczny bardzo nam przypadł do gustu, choć na razie dla Wojtusia jest dobra tylko część I, przeznaczona dla pierwszoklasistów. Kolejne jednak na pewno się nie zmarnują a kiedy Wojtko przekroczy już szkolne mury jestem pewna, że staną się dodatkową pomocą. 
Oczywiście jeżeli chodzi o książeczki wydawnictwa NIKO możecie mieć pewność, że są zgodne z postawą programową, solidnie przygotowane merytorycznie i  dobrze przemyślane. 
Podoba mi się przejrzystość układu na stronach, czytelność, proste i jasne polecenia oraz rosnący poziom trudności. Genialnym rozwiązaniem na wszystkich trzech poziomach są też sprawdzacze umiejętności, które dziecko robi na czas. Fajny pomysł na zwiększenie emocji i jednocześnie pokazanie dziecku jak rośnie jego wiedza.
Książeczka numer I to wprowadzenie w świat matematyczny, zadania są na podstawowy poziomie. Poziom nie jest wygórowany, a Wojtuś z zadaniami radzi sobie bez mojej pomocy. Kilka pierwszych stron to wiedza około matematyczna, dziecko z pewnością podbuduje się i chętniej będzie wchodziło na kolejne etapy, kiedy zobaczy, że sobie fajnie radzi a zdania są atrakcyjne i dostaje same pochwały. Wojtuś to akurat książeczkowy weteran, dlatego przez pierwsze strony przeszedł niczym burza, a dumny był z siebie niesłychanie. Dalej mamy proste zadania, moc kolorowanek, ćwiczeń również grafomotorycznych. Zakres liczb to 0-20
 II klasa to coraz wyższy zakres dodawania i odejmowania a od połowy mamy również do czynienia z mnożeniem i dzieleniem. Zakres liczb tu to 0-100
III klasa to również nowe zagadnienia i zakres wiedzy matematycznej odnoszący się do miar, wag, temperatury, pomiaru czasu itd itp. Choć w małych dawkach pojawiają się one również w książeczce do II klasy. Zakres liczb to 0-1000.
Trudność wzrasta a wraz z nią zdobywane umiejętności oraz satysfakcja dziecka z odnoszonych sukcesów. O które dużo prościej w domu na spokojnie, kiedy nie ma presji otoczenia.
Książeczki mogą być wykorzystywana jako uzupełniające zeszyty ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy I, II lub III kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno–wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.


 "Tropik matematyczny I" przeznaczona jest dla uczniów klasy I
Szczegółowe informacje:
autor: Monika Kozikowska
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64077-00-5
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka
kategoria:Klasy 1-3
Książka "Tropik matematyczny II" przeznaczona jest dla uczniów klasy II.
Szczegółowe informacje:
autor: Monika Kozikowska
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64077-01-2
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka
kategoria:Klasy 1-3Książka "Tropik matematyczny III" przeznaczona jest dla uczniów klasy III.
Szczegółowe informacje:
autor: Monika Kozikowska
cena:14,99 zł
ISBN:978-83-64077-02-9
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2013, wydanie I
ilość stron:88 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka
kategoria:Klasy 1-3A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.