Czytam Mamie i Tacie - Smok Wawelski

by - sierpnia 23, 2016


Kto śledzi Kusiątka ten wie, że Centrum Metody Krakowskiej wpadło na pomysł aby kontynuować serię KOCHAM CZYTAĆ ale w sposób nietypowy. Dlaczego nietypowy a z dwóch powodów. Po pierwsze ponieważ książeczki są wydawane w formie komiksów, dzięki czemu dziecko nie jest zasypywane ciągiem liter i całymi stronami zdań tylko krótkimi wypowiedziami bohaterów, dzięki czemu czytanie nie jest wizualnie bardzo frustrujące. Po drugie natomiast bardzo ciekawie dobrana tematyka w formie znanych i uwielbianych powszechnie legend i bajek. Seria ta nazywa się Czytam Mamie i Tacie i właśnie wypuściła na rynek swój drugi tytuł - SMOK WAWELSKI. Jeżeli o nas chodzi nie można było lepiej trafić z tytułem no i z bardzo przykuwającymi uwagę ilustracjami. Dzieciaki przepadły, choć początkowo nie mogłam skłonić Wojtka do czytania, bo on wolał oglądać :)
Kiedy pierwsza fascynacja grafiką minęła, przyszła ciekawość treści, które podobnie jak było w przypadku Czerwonego Kapturka, generalnie trzyma się oryginału choć jest zawiera bardzo ciekawy początek i zakończenia nawiązujące do teraźniejszości przez co jest moim zdaniem ciekawsza. Nie zapomniano tu o dużej dawce poczucia humoru, co mnie bardzo cieszy, bo takie podejście wynagradza trudy czytelnicze.Jeżeli chodzi o poziom zaawansowania książeczki jest ona wymagająca. Zawiera wszystkie litery polskiego alfabetu, w tym również dwuznaki, zmiękczenia literki ą i ę oraz wszystkie inne znaki jakie występują w naszym rodzimym języku. Młody czytelnik odnajdzie tu wiele trudnych słów, ale na naszym etapie jest bardzo dobrym treningiem. Ilość tekstu sprawia, że nie przytłacza on Wojtka, więc mimo czasem trudnych zbitków literowych idzie chętnie do przodu i pokonuje kilka stron dziennie.
Aktualnie czytamy książeczkę już drugi raz i poprawa jest zauważalna, również dla mojego małego czytelnika. Natomiast porywający go temat sprawia, że chce mu się wracać do tej opowieści i lubi się chwalić swoimi umiejętnościami przed tatą, dziadkami no i rzecz jasna młodszą siostrą :)

Komiksowy charakter opowiadań, bardzo fajne grafiki, książki stworzone pod dzieci. Dające im możliwość się wykazać i sprawiające, że maluchy czują się takie dorosłe, a to dla nich bardzo istotna kwestia. Podnoszenie poczucia własnej wartości poprzez tak poważną lekturę nie jest bez znaczenia."Seria Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy została przygotowana dla dzieci, które już potrafią samodzielnie przeczytać krótkie teksty, a także dla Maluchów, które uczą się słuchać, rozumieć i opowiadać.

Legendy opowiadanie w wersji komiksowej są dostosowane do percepcji współczesnych dzieci oraz bliższe ich codziennym doświadczeniom, przeżywanym emocjom.

Bajki i legendy znane Rodzicom i Dziadkom stają się wspólną przestrzenią rozmowy. Dziecko poznaje nowe słowa, zwroty, konstrukcje gramatyczne, pozostając w świecie baśni. "


Kolejny tytuł już zachęca na tylnej stronie okładki, jednak nie zdradzimy Wam nic, za to na pewno pokażemy jak tylko zostanie wydany. Tym czasem polecam przyjrzeć się książeczkom z bliska zwłaszcza, że mają moim zdaniem atrakcyjną cenę. 

autorzy: Łukasz Zabdyr; Jagoda Cieszyńska
Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Ilość stron: 24
Okładka: miękka

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.