Paczuszka pełna słodyczy

by - października 09, 2018


Dzień mamy już niebawem, podobnie jak zakończenie roku szkolnego. Miły upominek ze słodkim wnętrzem, to prosta, szybka i niedroga praca a z pewnością uraduje każdego obdarowanego. 
Aby stworzyć taki słodki pakuneczek potrzebujecie jedynie:
  • Rolki po papierze toaletowym
  • Bibuły
  • Kleju do papieru
  • Nożyczek
  • Wstążeczki
  • Ozdób 
  • Słodkiego wypełniacza

Zaczynamy od odcięcia z rolki bibuły dwóch pasków o wysokości 20 cm. Najlepiej jak będą w dwóch zgranych kolorach. U nas to czerwień z żółtym oraz tęczowy z białym. Te paski składamy kilkukrotnie. A następnie wycinamy z jednej strony tak by powstały zaokrąglone płatki. 
Jak na zdjęciu poniżej.


Teraz musimy zatkać rolkę po papierze z jednej strony. 
Wycinamy kółko większe niż średnica otworu rolki i obklejamy nim dno.


Tak jak tu.

Teraz starannie pokrywamy rolkę klejem, obtaczamy bibułą (może to być kilka warstw) dookoła, tak aby płatki były po przeciwnej stronie niż zaklejone dno. Następnie wypełniamy rolkę słodkościami i zawiązujemy wstążka, tak żeby nad rolka z płatków powstał kwiat.Teraz, dokładnie to samo robimy z drugim kolorem bibuły. Smarujemy klejem i pokrywamy bibuła w drugim kolorze.


Tak przygotowane paczuszki zasadniczo są gotowe ale możemy je jeszcze ozdobić.


My użyliśmy gotowych piankowych naklejek z serduszkami.


Pomysł zaczerpnęłam z książki Akademia bibuły wydawnictwa Martel.
Akademia bibuły należy do serii książek zatytułowanych Akademia... Znajdziemy tam rozmaite kreatywne tytuły dotyczące materiałów z jakich będziemy tworzyć jak plastelina, modelina czy tektura, ale też tematy bardziej ogólne jak akademia kreatywnego dziecka, akademia ozdabiania, akademia prezentów itd itp. 
W książce moc fajnych, bardzo prostych, nieskomplikowanych pomysłów i powszechnie znanych metod stosowania bibuły. Jeżeli zaczynacie przygodę z bibuła i chcecie pokazać dziecku świat magii jaki można przy jej pomocy wyczarować to zdecydowanie doskonała książka dla Was. Praca z bibuła uczy cierpliwości i precyzji ale daje też piękny efekt działań. 


Każdy projekt to dokładnie rozpisane produkty jakie musimy zgromadzić do jego stworzenia oraz pięknie zilustrowana i jasno opisana instrukcja krok po kroku. 

Książka fajnie wprowadza w papierowy świat ale przy okazji poza pomysłami które znajdujemy w książce inspiruje do dalszego tworzenia własnych projektów. 


Świetna zabawa i trening manualny za razem. 

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.