Ilustrowana encyklopedia pojazdów

by - października 23, 2016


Macie w domu fana motoryzacji, to mam coś dla Was. 
Ja w zasadzie nie mam takowego, nie mniej jednak mam wielkiego odkrywcę, filozofa i ciekawskiego a dla niego ta encyklopedia jest również strzałem w 10 !
Nie ważny tu jest wiek, to jedna z tych książek do których z wielką chęcią i zapałem zasiądą mali, średni duzi i ci najstarsi. Piękne wydanie doskonale nadające się na prezent. Gruba oprawa, barwne ilustracje, pełen przekrój historyczny, bardzo przejrzysty układ. 
W tym leksykonie odnajdziecie wszystkie pojazdy jakie istniały i jakie powstają dziś. Pełen przekrój. Prześledzicie 3 działy takie jak: ląd wraz z pojazdami szynowymi, woda i wreszcie powietrze. 
Każdy ciekawy i fascynujący. Książka na jednych z pierwszych stron posiada też skrótowe osie które są świetnym wprowadzeniem i ściągą z tego kiedy wszystko się zaczęło i jakie były priorytetowe momenty w rozwoju które sprawiły, że dany rodzaj transportu dziś jest tym czym jest. 
"Zanim na świecie pojawiły się nowoczesne samochody, pociągi, statki i samoloty tylko nieliczni mogli podróżować poza swoje strony rodzinne, nie mówiąc już o podróżach zamorskich. W obecnej dobie zaledwie kilka godzin zabiera nam podróż która kiedyś trwała tygodniami. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci transportowej, możemy kupować produkty i towary z odległych części świata a także zwiedzać i przemierzać nowe krainy poznawać nowych ludzi a nawet zapuścić się w przestrzeń kosmiczną."Warto odkrywać i pokazywać dzieciom XXI wieku, że świat nie zawsze był taki jakim go widzą teraz. 
Taka podróż w przeszłość uczy pokory i szacunku do tego z czego możemy aktualnie korzystać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Książka w przystępny sposób umożliwia nam zaglądanie za kotarę przeszłości.
Ponad 1000 zjawiskowych zdjęć i niezwykłe informacje ze świat pojazdów wszelakich. 
Nas z Wojtkiem bardzo zafascynowały poza fotografiami zbiorowymi, zdjęcia przeplatające poszczególne działy. Jest to celująco wyselekcjonowany zbiór najśmieszniejszych, najdziwaczniejszych lub wprawiających zachwyt czy osłupienie zdjęć pojazdów rozmaitych. Naprawdę cudowne wydanie które polecam każdemu. Moim zdaniem to jedna z tych publikacji której nie powinno zabraknąć w żadnej domowej biblioteczce.


Autor: Clive Clifford
Strony: 256, 
Format: 22,5x28,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: oprawa twarda

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

  1. cos dla chłopca:)Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpisuje na listę świąteczną :-) cudo :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna :) moja młodsza byłaby zachwycona lubi pojazdy :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.