Księga inspiracji

by - października 14, 2016Inspirować uwielbiam innych bo to daje wielka satysfakcję i poczucie spełnienia. Jednak ponad to uwielbiam inspirować się innymi. Głównie inspiracje czerpię z innych blogów, jednak coraz częściej odkrywam książki które inspirują niejednokrotnie lepiej niż wyszperane w wyszukiwarce prace. Najczęściej poszukuję pomysłów na prace z dziećmi, jednak dzięki uprzejmości wydawnictwa EGMONT w moje ręce wpadła książka dla dorosłych i z takimi też pomysłami.
 Nie potrzeba wielkich umiejętności, drogich zakupów ani wiele czasu, by zrobić coś z niczego i świetnie się przy tym bawić. "Wielka księga inspiracji" to ponad siedemdziesiąt instrukcji pokazujących krok po kroku, jak zrobić coś z niczego. 

 Faktycznie niewiele trzeba aby stworzyć te wszystkie cudeńka ale co do umiejętności to niestety nie wszystkie posiadam. Księga zdecydowanie zainspirowała mnie do zrealizowania mojego wielkiego marzenia jaki jest opanowanie szydełka. Tyle tak prostych i tak magicznych pomysłów aż prosi się o wykonanie. Chyba tej zimy zrobię ten pierwszy najtrudniejszy krok.

Książka powstał we współpracy z trzema blogerkami, możemy się nią inspirować dzięki: Annie Jakubskiej i Ewie Rokitnickiej z kokoshka.pl, Oldze Woźnickiej, autorce bloga Manufaktura, Handmade by Olga. Patronem wydania jest ZSZYWKA.pl.Książka to aż 320 stron wypełnionych po brzegi pomysłami na ozdabianie świata dokoła nas, na upominki, podarunki, świąteczne dodatki a nawet kartki okolicznościowe. 
Jest to wydanie bardzo estetyczne i przejrzyste, same prace są ciekawe choć wiele z nich jako mam kreatywna miałam już od dawna na oku. Wiele, poza pracami szydełkowymi które jedynie napawają mnie wielką chęcią "naumienia" się tego fachu i zachwytem z tych niesamowitych cudeniek jakie można stworzyć przy pomocy nitki i kawałka drutu. 
Każda praca to wykaz potrzebnych materiałów i szczegółowy opis kroczek po kroczku  co i jak robić aby było pięknie :) Magia we własnych domu, bo okazuje się, że bardzo niewiele trzeba aby się stała, za sprawą naszych rąk i małych nakładów finansowych. 
Podarunki hand made mają wartość której nie da się przełożyć na żadne pieniążki, podobnie jak kartki wykonane własnoręcznie. Satysfakcja jest wielka a i przyjemność tworzenia daje moc pozytywnych doznań. 

Znajdziemy tu większe i mniejsze projekty, te wymagające chwili oraz te czasochłonne, prostsze i trudniejsze dla każdego coś miłego.


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.