Biblia z okazji I Komunii Świętej

by - maja 15, 2017


Nie dawno opisywałam piękne wydanie biblii dla dzieci 6-9 letnich (TUTAJ). Przerobiłam ją z Wojtusiem na wszystkie strony, od przodu, od tyłu, na wyrywki, znamy ja już dokładnie i poczuliśmy niedosyt. Potrzebowaliśmy wydania szerszego, czegoś dla starszych dzieci. Dlatego jeżeli macie w domu dziecko w przedziale wiekowym 7-12 lat, Biblia którą pokażę dziś to wybór doskonały. Po lekturze takiego Pisma Świętego jakie opisywałam niedawno, przejście w właśnie pokazywanego tytuł  to rzecz zupełnie naturalna. Dziecko dużo już wie, rozumie, pamięta więc dzięki tej książce wszystko sobie uzupełni, poukłada, dowie się więcej pełniej a jednocześnie otrzymacie książkę nadal kierowaną do dzieci.Ta książka to doskonały prezent komunijny, czy też prezent w ogóle. Wyjątkowe wydanie, twarda oprawa, , złocenia sznureczek do zaznaczania ostatnio przeczytanego rozdziału, sztywne etui, moc ilustracji na każdej stronie, dość duża czcionka.
Wydanie to posiada Imprimatur czyli oficjalna aprobata władz kościelnych. 
Oznacza to, że książka została wnikliwie zbadana przez władze kościelne i jest dobrym wyborem dla młodych ludzi, takich dla których samo pismo święte jest jeszcze zbyt trudne. 
Niezwykłym pomysłem jest podzielenie całości na 365 opowiadań, czyli po jednym na każdy dzień roku. Dzięki temu dziecko tak jak i dorosły otrzymuje mały bit wiedzy wart przemyślenie, rozważania i zapamiętania. Co prawda u nas to nigdy się nie sprawdza, bo Wojtko przyzwyczajony do długich wieczornych lektur zatrzymuje się dopiero na 6-8 opowiadaniu. Nie mniej jednak Pomysł jest bardzo dobry i zachęca do systematyczności, wyrabia dobry nawyk. Dzieci, zafascynowane niezwykłymi wydarzeniami, będą codziennie z niecierpliwością czekać, aż wspólnie z rodzicami znowu otworzą tę piękną księgę i usłyszą kolejną historię. A dzięki temu, że opowiadania rozpisano na 365 części, poznają o wiele więcej zdarzeń i postaci niż te, które są najczęściej wybierane w publikacjach dla dzieci.


Mamy tu zawarte historie tak ze Starego jak i Nowego Testamentu. 
Na każdej stronie ilustracje, trafiające w sedno każdej opowieści, choć i tu widać że książka skierowana jest do starszych odbiorców bo grafiki są bardziej surowe i wyraziste, choć nadal pastelowe to jednak zupełnie inne niż w książeczkach dla maluszków. Znajdziemy tu wszystkie najbardziej znane i uwielbiane opowiadania Pisma Świętego, ale i takie których do tej pory nie spotkałam w dziecięcych wydaniach. Obszerna, piękna i wyjątkowo wydana publikacja. 

Autor/Autorzy: Alan Parry, Fred Apps (ilustracje)
Stron: 440
Oprawa: twarda, szyta nićmi, złocenia, z tasiemką
Format: 220x220 mm
Rok wydania: 2013

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.