Moja wiara - katechizm obrazkowy

by - maja 07, 2017


Im więcej książek dotyczących wiary mamy tym ciekawość dzieci wzrasta. Dlatego każda nowa przeze mnie także przyjmowana jest z otwartymi rękoma, gdyż rzuca nowe światło na pewne kwestie. Wspomina o czymś o czym do tej pory dzieciaki nie miały okazji usłyszeć. I choć tak na dobrą sprawę z książeczek tych czerpie głównie Wojtuś, to Alusia też ma swoje przemyślenia i wyciąga na swój sposób wnioski. I oboje wciąż i wciąż czują niedosyt wiedzy. Dziś przed Wami Katechizm ale nie taki zwyczajny, bo ani dla dzieci komunijnych, ani dla dorosłych, jest to katechizm jedyny w swoim rodzaju stworzony z myślą o najmłodszych. 
Katechizm w którym przeważającą cześć stanowią obrazki. 
Tekst jest krótki prosty i w wychwytuje sedno.


Jak budzić w dziecku wiarę i jak pokazywać mu wielką miłość Boga? Opowiadając prostymi słowami wspaniałe historie biblijne i pokazując piękne ilustracje. A gdy dodamy do tego krótkie, zrozumiałe nawet dla maluchów objaśnienia dotyczące chrześcijańskich świąt i sakramentów, otrzymamy idealny katechizm w obrazkach.

To książką która pokazuje dzieciom odrobinę wszystkiego. Troszkę Strego Testamentu, ciut Nowego. 
Tu poznają Jezusa, Świętą rodzinę. Dowiedzą się czym są Sakramenty, dlaczego są tak istotne i o czym świadczą znaki, które podczas nich można wychwycić. Dowiedzą się dlaczego tak istotne jest uczestniczenie w Mszy Świętej. Czym są święta kościelne i otrzymają krótki opis wszystkich najważniejszych świąt towarzyszących nam każdego roku. Nie zapomniano także o najważniejszych modlitwach w życiu każdego chrześcijanina (brakuje tylko credo ale zakładam, że po prostu uznano je za zbyt trudne).

Tak naprawdę to pierwsza książeczka mówiąca dzieciom o sakramentach i świętach (nie licząc Bożego Narodzenia i Wielkanocy które zawsze gdzieś się przewijają), w naszym domu. 
Bardzo fajnie nam to uporządkowało tak pierwszy jak i drugi temat na zupełnie podstawowym poziomie,  
a za razem na poziomie zupełnie wystarczającym. Opowiedzieliśmy sobie o chrzcie, obejrzeliśmy zdjęcie z chrztów Kusiątek,  potem rozmawialiśmy o komunii świętej, która w rodzinie tuż tuż, co nieco o bierzmowaniu a na koniec o małżeństwie i kapłaństwie.W sam raz i na tyle na ile potrafią to pojąć.Z niemałym zaciekawieniem wsłuchiwały się w te krótkie zdania, dotyczące świąt Katolickich. 
Z wieloma zetknęły się po raz pierwszy, zupełnie nieświadomie do tej pory w nich uczestniczył, tym czasem dzięki tej książce ja sama zrozumiałam, że można a nawet trzeba je we wszystko już wtajemniczać. 
Gdyż nawet trudne dla dzieci kwestie odpowiednio podane wcale takimi być nie muszą.  
Pełna ciepła i Bożego ducha lektura którą polecam wszystkim małym katolikom.


Moja wiara. Katechizm obrazkowy dla dzieci
Autor/Autorzy: Maïte Roche
Stron: 96
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 175x190 mm
Rok wydania: 2017
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Bogusław Nosek

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.