Elementarz przyrodniczy

by - maja 18, 2017


Elementarz przyrodniczy to trzecia już część w serii, pierwsza część dotyczyła języka polskiego, druga matematyki, przyszedł czas na trzecią królową nauk jaka rządzi w klasach I-III, bo do tej grupy wiekowej skierowane są wszystkie trzy książeczki - przyrodę. Zresztą wszystkie trzy opierają się na podstawie programowej. Kolejnym łączącym elementem są też autorka Beata Ostrowicka oraz ilustratorka Katarzyna Kołodziej. Cudowny to duet bo tak jak zachwycił nas elementarz matematyczny nie inaczej a nawet ciekawiej (ze względu na nasze z dzieciakami zainteresowania) zaprezentował nam się ten przyrodniczy.

Wszystkie trzy książeczki mają twardą oprawę, ten sam format (cudnie wyglądają na półeczce) jak również bohaterów (przynajmniej częściowo). Zanim kupicie tą książkę przeczytajcie uważnie recenzje, przyjrzyjcie się też ilustracją. Bo wiedza tu jest podana w sposób bardzo nietypowy. Nietypowy aczkolwiek w mojej opinii dużo lepszy dla kilkulatków niż typowe podręczniki.
Elementarz przyrodniczy, Poczytam Ci mamo, to wiedza wpleciona w fabułę opowiadania. 
Już sama książka jako książka jest bardzo ciekawa, a że wpadnie dziecku niemalże w praktyce, idąc za głównym bohaterem moc informacji i ciekawostek to tylko lepiej. Typowa zadania, pozostawmy szkole, ta książka to rozrywka, praktyka i przyjemność w jednym. 


Bardzo praktyczne i ważne informacje. Znajdziecie tu wszystko to co każdy kilkulatek i każdy człowiek wiedzieć powinien, z wielu względów, czy to bezpieczeństwa, czy to świadomości społecznej, czy po prostu aby mógł o sobie mieć dobre mniemanie. 
Świat głównego bohatera jest z pewnością światem w którym odnajdzie się każdy uczeń młodszych klas, ba już nawet mój przedszkolak rozumie w pełni co i jak. Fajne eksperymenty, pokazujące różne prawa rządzące na naszej planecie. Doskonałe uzupełnienie i zebranie w jednym miejscu zdobytej wiedzy przyrodniczej. Lektura pokazująca procesy jakie można zaobserwować w przyrodzie.
Wszystko to fajnie i ciekawie opisane ale także celująco poparte ilustracjami. 
Lektura wciąga, przyciąga i zachęca do podobnych działań, i sprawdzenia wiedzy w praktyce.
A to już strzał w dziesiątkę. Dowiemy się nie tylko wielu ciekawych ale też istotnych spraw. Poczytamy nie tylko o naszej planecie ale także o tym jak ją chronić. W końcu Ziemia to nasz wspólny dom, bez którego nie możemy istnieć, warto więc wiedzieć jak przez nieuwagę jej nie zaszkodzić. Jej oraz jej mieszkańcom i nie mówię tu tylko o ludziach. Wypalanie traw, wszędobylski smog, oszczędzanie wody i energii, to wszystko zostanie poruszone i przystępnie objaśnione.

Na zakończenie kilka słów od wydawnictwa:
Zalety książki:
  • duża, czytelna czcionka,
  • ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
  • zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3,
  • wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach,
  • ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze,
  • doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

forma wydania: książka papierowa 
oprawa: twarda
ilustrator: Katarzyna Kołodziej
rok wydania: 2017 
format: 220 x 200 mm 
przedział wiekowy: 6-10

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.