Paw

by - maja 09, 2017


Alusi zakochana jest po uszy w brokatowo - fluo farbach Bambino, dlatego też często nimi tworzymy. 
Efekt faktycznie są wspaniałe a sama możliwośc pokrywania tymi niezwykłymi kolorami kartki to czysta przyjemność dla każdej małej księżniczki. 
Jak stworzyć pawia z 4 latką ?
Zaczęłyśmy od dobrania pawich kolorów, oglądałyśmy zdjęcia, obrazki i z wszystkich farbek wybrałyśmy te które odpowiadały nam najmocniej.  Kolejnym etapem było pokrycie kartki z blogu technicznego owymi kolorami malując pasy przez całą kartkę.Kiedy wszystko wyschło na odwrocie naszkicowałam ciało pawia, skrzydło oraz pawie piórka czyli coś na kształt kropli w różnych rozmiarach. Następnie elementy wycięłam ja dla Ali wycinanie z takiej powierzchni, z bloku technicznego i pokrytego dodatkowo farbami to jeszcze duże wyzwanie.
Teraz nie pozostaje nic innego jak chwycić za klej, przykleić pawie ciało a potem modelować ogon. Zaczęłyśmy od najmniejszych piórek i stopniowo szłyśmy w dół a Ala ślicznie wsuwała coraz to większe piórka pod górne warstwy. 
Piórka na głowie najłatwiej było zrobić z płynnego brokatu. Który zdecydowanie w pozycji płaskiej powinien pozostać do wyschnięcia. 
Rzutem na taśmę kilka bibułowych gałązek, coby nasz Paw nie siedział w powietrzu i gotowe.

A może spodoba Ci się także

4 komentarze

  1. Nie wiedziałam ze takie farby sa -jak normalnie żywy cudo

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny :-)
    A te farby... Musimy kupić ;-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.