Piękne opowieści dla 5-latka

by - sierpnia 04, 2017


Wydawnictwo Olesiejuk wypuściło na rynek serię książek, w dużym formacie a w dodatku ładnie wydanych i wypełnionych pięknymi ilustracjami a dedykowanych dzieciom w konkretnym wieku. Osobiście samo kryterium podziałowe mnie nie przekonuje bo każde dziecko jest inne. Każde ma inny czas skupienia a takie wychowane na książkach wykazuje się dużo większą czytelniczą dojrzałością niż dziecko któremu czyta się od czasu do czasu. Wszystkie tytuły są w mojej opinii dedykowane dzieciom nie czytającym, czyli w roli czytaczy pojawiają się tu rodzice i opiekunowie. 
Poza opowiadaniami dla 5 latka w serii znajdziecie również te dla  są także te dla 3 latka, 4 latka oraz 6 latka. Jednak im wyższy wiek na okładce tym opowiadania dłuższe a słownictwo trudniejsze natomiast sama czcionka jest drobna, więc nawet początkujący czytacz w wieku 6 lat raczej nie będzie chętnie samodzielnie podchodził do tej książki. Natomiast wysłucha opowiadań z najwyższą przyjemnością. 


Książka jest cudownie zilustrowana a obrazy są na każdej stronie. Więc jest na czym oko zawiesić. 
 Mając w domu 4 latkę i 6 latka stwierdziłam że opowiadania dla 5 latków powinny być strzałem w dziesiątkę. Nie posiadam innych tytułów z serii jednak zakładam, że różnica polega na długości opowiadań i czasie koncentracji jaki dziecko w danym wieku może osiągnąć, czy też trudności słów i rozumienia pewnych kwestii poruszanych w danych opowiadaniach. 


Co można znaleźć w tej książce. To co przede wszystkim przekuło uwagę moich dzieci to bajki, baśnie i opowiadania. Nasza książka zawiera między innymi takie historie jak Kot w Butach, Śpiąca Królewna, Aladyn, Nowe szaty cesarza, Pani Tartinka, Dagobert, król nad królami i wiele wiele innych. Dłuższe opowiadania natomiast są przedzielone wierszykami czy też rymowankami. 
Jedne śmieszne i zabawne, inne wymagające przemyślenia, napisane ładnym językiem i bardzo ciekawie zobrazowane. Myślę, że doskonale sprawdzą się jako prezent i jako książka do poduszki. 
Strony: 188, 
Format: 20,5x28,5 cm
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: oprawa twarda
Seria: Dawno, dawno temu...

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.