Prehistoria z naklejkami

by - sierpnia 07, 2017


Prehistoria - ten tematy stale na topie więc kiedy na stronie Wydawnictwa Monika Duda zobaczyłam nowość w postaci 8 zeszytów edukacyjno - aktywizacyjnych o tej tematyce, w dodatku bardzo ciekawie i przejrzyście rozdzielonych co do tematyki, nie miałam wątpliwości, że będą nasze!
Wydawnictwo już nie pierwszy raz zaskoczyło, mnie oryginalnym podejściem do tematu i nie inaczej jest tym razem. Kiedy zapytacie dziecko o prehistorię przeważnie nasuwa mu się na myśl jedno - DINOZAURY a jednak odrobinę nie pełny to pogląd gdyż dinozaury to jedynie część tego okresu, zanim historia zaczęła być zapisywana. Po erze dinozaurów ziemię zasiedliły liczne gady, płazy, ptaki, ssaki, niektóre wyginęły całkiem niedawno. Warto też dzieciom wspomnieć, że w obecnych czasach ludzie także bardzo mocno zagrażają, wielu gatunkom i że jako ludzie mamy obowiązek walczyć o ich przeżycie. Nasza planeta jest tak cudowna własnie dzięki tak gigantycznej rozmaitości gatunków, tak zwierząt jak i roślin czy stref klimatycznych oraz ukształtowania jakie możemy na niej znaleźć.

Wracając do książeczek, są to 24 stronicowe wydania, w broszurowej metalizowanej oprawie, które zawierają najciekawsze, najbardziej reprezentatywne dla tytułu danego zeszytu gatunki zwierząt. Każda książeczka zawiera też całą wkładkę z licznymi naklejkami, które z pewnością spodobają się młodym odbiorcom. Naklejki poćwiczą spostrzegawczość i zdolności manualne. Bardzo ładne ilustracje, z pewnością przybliżą nam nie tylko zwierzęta ale także środowisko w jakim żyły.
Całość materiału jak zresztą we wszystkich posiadanych przez nas publikacjach tego wydawnictwa jest bardzo solidnie przygotowana i klarownie poukładana. Wyraziste tytuły, przejrzysty układ, małe bity wiedzy, brak zbędnych informacji. Każda z książeczek rozpoczyna się od przejrzystego spisu treści. 

Całość nie jest przekoloryzowana, stonowana kolorystyka nie wprowadza chaosu mimo licznych obrazów i informacji. A to najwyższa sztuka. 

Te jaśniejsze punkty na ilustracjach, to właśnie miejsca na naklejki.
Bardzo podobają mi się też różnorodne ramki jak np. ciekawe fakty, czy wiesz że.

Każde zwierze uczy też uważnego czytania lub słuchania, gdyż każda rozkładówka kończy się pytaniem z treści :)A oto rzesza naklejek, które gwarantuję wywołają wielki uśmiech. 

Każdy zwierzak to krótki opis, charakterystyka, zachowanie lub obszar który zamieszkiwał czy też od czasu do czasu inne istotne dla niego informacje. Wszystko opisane prostym dla dzieci językiem. 

Na końcu słowniczek trudnych pojęć, bardzo fajna myśl, bo dzieciaki lubią wiedzieć, a dorośli, a przynajmniej ja, nie zawsze umiem wszystko ubrać w odpowiednie słowa. 

Nie zapomniano też o odpowiedziach, na wszystkie zadane w książce pytania. 

Sama z wielką przyjemnością odkrywam, kolejne fakty i ciekawostki, jako że o prehistorycznych stworzeniach muszę przyznać wiem naprawdę niewiele, chyba mniej niż mój syn.

Wojtuś od razu rzucił się, nie na dinozaury a na książeczki z ptakami, ssakami i płazami.
Był bardzo ciekawy tych własnie zwierząt, bo nigdy wcześniej nie miała możliwości ich zobaczyć ani nic o nich poczytać.
Ciekawość zaspokajamy, każdego dnia.  
Same dinozaury tez nie zostały pokazane w jednym zeszycie, zresztą obawiam,się iż trudno byłoby to zrobić. Podzielono więc całość materiału według er i tak mamy Dinozaury Trias, Jura, Kreda a całkiem osobo Potwory morskie.Jak sami widzicie, jest na czym oko zawiesić, jest co poczytać i to za naprawdę niewielkie pieniądze. 
Jeden taki zeszyt to cena około 9,99 zł, zdecydowanie warto.
Jeżeli macie lub znacie fana dinozaurów i prehistorii ta kolekcja z pewnością sprawi mu dużą przyjemność. 

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.