Bajki z dżungli i oceanu

by - maja 07, 2018


Dziś lekkie i przyjemne bajki z dżungli i oceanu. 
Dla kogo? Dla przedszkolaków, nawet tych młodszych. Jednowątkowe, bardzo proste, nie długie, pogodne nawet jeżeli mówią o rzeczach trudnych. Moja 4,5 latka nie miała najmniejszego problemu z rozumiem treści czy z brakiem koncentracji podczas lektury. Co więcej połknęłyśmy książkę na dwa razy. 

Publikacja urzeka już samą jakością wydania. Twarda oprawa, przyjemny papier, doskonała jakość wydruku. Całości dopełniają jeszcze łagodne i proste a za razem wypełnione pozytywna energią i barwami ilustracje Marianny Jagody. Ilustracje które można znaleźć na każdej stronie, a to niezwykle ważne, jeżeli lektura ma skupić uwagę przedszkolaka na treści. Dzieci muszą mieć na czym zawiesić oko bo inaczej wzrokiem błądzą po otoczeniu i nie myślą o słownym przekazie. Bajki poruszają istotne dla dzieci kwestie, bajki okazują się w pewnej mierze terapeutyczne. 
Dzieci wczuwają się w losy zwierzęcych bohaterów, przeżywają z nimi sukcesy, lęki i porażki. 
Co więcej odnoszą je do swojego życia i doświadczeń. 

Lektura w prosty i przystępny sposób pokarze jak Myszka przezwyciężyła strach a jak Nietoperz sobie poradził z samotnością. Poczytamy i tym dlaczego nie warto się przejmować przytykami innych. Usłyszymy też opowieść o tym jak  dana cecha może stać się źródłem zła lub dobra, w zależności od naszych intencji. Te i inne opowiastki, z pewnością sprawdzą się z kilkulatkami, pozwolą się zasłuchać, coś przemyśleć, wyciągnąć wnioski. Być może staną się też podłożem do rozmów o emocjach i uczuciach jakie w nich drzemią.  

Spotkamy tu rozmaite zwierzątka a każde z nich stanie przed innym wyzwaniem. 
Rybik, małpka, zebra, nietoperz, wydra, gryzoń, myszka i słoń. Opowiadania się nie łączą, wiec można je czytać oddzielnie, ciągiem lub na wyrywki. Wracając do ulubionych wielokrotnie. 
Osiem ciekawych historyjek do poduszki i nie tylko. Opowiadania o relacjach, o miłości, przyjaźni, otwartości na innych o chęci i gotowości do niesienia pomocy. Pełne ciepła i mądrości skierowanej do najmłodszych odbiorców. A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.