Króliczy organizator biurkowy

by - maja 18, 2018


Prosty i estetyczny przybornik na podręczne przybory piśmiennicze. Nie zajmuje dużo miejsca a jeśli współgra z kolorystyka otoczenia, będzie również stanowił ciekawą ozdobę pokoju.

Potrzebujecie:
  • Trzech rolek
  • Kolka z tektury
  • Ozdobnych tasiemek
  • Zwszytu papierów kolorowych samoprzylepnych
  • Nożyczek
  • Filcu
  • Kleju na gorąco
  • Ozdóbek u nas ze sklejki


Z tektury wycinamy kolo na którym zmieszczą się trzy rolki i jeszcze ciut zostanie miejsca. 
My kolko obkleiliśmy papierem samoprzylepnym podobnie rolki.


Paseczki zrobiłam z kolorowej taśmy.Nóżki i uszy zostały wykonane ze sztywnego filcu.


Nóżki przykleiłam do rolek a z drugiej strony do podłoża z tektury.


Jeszcze tylko uszy doklejone wewnątrz rolek na tylnej ściance każdej rolki, ruchome oczka, nosek z akrylowego pomponika kilka ozdóbek i gotowe.


Pomysł zaczerpnęłam z książki Akademia tektury wydawnictwa Martel. 
Książki w której znajdziecie niesamowite i duuuuuże projekty jak lodówka, pralka, telewizor, zlew, maszyna do szycia z pudeł i pudełek rozmaitego pokroju ale też szereg mniejszych a równie ciekawych tekturowych pomysłów. Wszystkie dzieci uwielbiają się bawić, a zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza, gdy samodzielnie wykonają przedmioty, które później w niej wykorzystają. Widziałam na rozmaitych blogach takie tekturowe zabawki, w które sama jakoś nigdy nie inwestowałam ale tu macie pięknie wszystko zebrane w jednym miejscu. Jeżeli natomiast uważacie że do tej pory wymieniłam tylko dziewczęce pomysły znajdzie się tu również coś dla małych mężczyzn jak myjnia samochodowa czy statek piratów.
Czytelne zdjęcia i krótkie opisy. Dużo fotografii i dokładna lista wymaganych przedmiotów i artykułów do stworzenia danego projektu. 

A jak widzicie na zdjęciu powyżej Akademia... posiada w swojej skarbnicy wiele niezwykle kreatywnych i inspirujących tytułów. Wspaniałe książki które warto mieć w domu na czas nudy, deszczu czy choroby. Wyciągacie jedną z nich i już podłoga zmienia się w plac twórczej zabawy a nuda ucieka gdzie raki zimują. A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.