Myszorek Jorge i Papież Franciszek

by - maja 16, 2018


Papież Franciszek, wie jak trafić do serc ludzkich, tych dorosłych, tych młodych ale również dziecięcych. Papież Franciszek kocha ludzi, to widać na pierwszy rzut oka. Kocha wszystkich bez wyjątku, przez co jest doskonałym przywódcą duchowym. Warto podążać za kimś tak charyzmatycznym, kto całym sobą, pokazuje, co to znaczy wierzyć, co oznacza miłosierdzie, co oznacza widzieć Jezusa w drugim człowieku.
Papież często się pokazuje publicznie, często przemawia, podróżuje ale na tym nie koniec.
On również zagrał w filmie i stał się bohaterem nie jednej publikacji. To sprawia, że bardzo szybko zagościł w naszych sercach jako ktoś bliski. Teraz czas na przedstawienie Papieża najmłodszym. Myszorek Jorge to seria dwóch tytułów, w których poza Myszorkiem, Papież Franciszek jest głównym bohaterem. 
Książki przybliżają maluchom, nie tylko postać papieża ale także przekazują inne ważne treści i wartości. Autorem obu publikacji jest Stefano Gorla. Redaktor tygodnika, dwóch miesięczników oraz periodyków a także kilku publikacji skierowanych właśnie do dzieci. Takie doświadczenie z pewnością ma znaczenie.

Autor podszedł do tematu bardzo ciekawie, wplatając postać Papieża, jego realne funkcje, obowiązki, czyli prawdziwy świat w fabule bajkową, której głównym bohaterem, jest nie kto inny jak wszędobylska i odważna mysz. Z jej pomocą dzieci poznają prawdy wiary oraz chrześcijańskie wartości. 
Myszorek to niezwykła myszka. Pochodzi z rodziny która u swych początków pamięta Rzym, kiedy był jeszcze osadą. Z rodziny szanowanej i poważanej. A takie pochodzenie zobowiązuje. Myszorek nie przejmuje się docinkami i wierzy w swoje priorytety. Jest pogodnie usposobiony, odważny (czasem nawet ryzykuje życie) a przy tym bardzo ciekawski acz rezolutny.
Intryguje go otaczający świat, przez co czasem jego wyprawy przybierają mało bezpieczny rozwój, ale dzięki temu fabula jest nie nużąca ale wartka i wciągająca. Myszorek uwielbia zaglądać tam gdzie zwykle myszy, nie wkładają swoich pyszczków i chadzać szlakami, nie utartymi przez inne gryzonie.
Myszkując tu i tam, jest świadkiem niezwykłego wydarzenia - wyboru nowego papieża. 
Odkąd Myszorek zobaczył papieża po raz pierwszy, coś wyraźnie go ciągnęło w stronę jego osoby. Aż wreszcie, udaje mu się nawiązać z Papieżem znajomość a być może nawet przyjaźń. 
Od tej pory Jorge, często będzie gościem w Domu Świętej Marty. A w części drugiej wybierze się w pierwsza w swoim życiu podróż, poza granice własnego kraju, lecąc z Papieżem do Jerozolimy. 
To zdecydowanie, będzie wyprawa jego życia.
Myszorek to mysz która z wielka fascynacja, słucha wszystkiego co Papież mu opowiada. Słucha analizuje, pyta. Staje się wiernym towarzyszem i rozmówcą. Dzięki książkom nie tylko Jorge ale i mali czytelnicy usłyszą o o życiu Jezusa, jego narodzinach, i okolicznościach tego wydarzenia. Poznają też kilka faktów z życia św. Franciszka od którego imię przyjął Papież. 

Przeczytamy nie tylko o współczesnych wydarzeniach. Ponieważ przeniesiemy się wstecz i powiemy się o tym czego w swoim życiu dokonał Jezus oraz o jego przypowieściach. Przeczytamy o pastuszkach, trzech królach oraz aniołach. Zostaniemy też uczuleni na problemy istniejące we współczesnym świecie, ta lektura to nauka tolerancji i niebanalna lekcja wiary.

Bogato ilustrowane książki łączą świat myszek, który na pewno zajmie nawet maluchy, z poważniejszymi tematami, współczesność z odległymi czasami życia Jezusa. Przygody Myszorka bawią, jego rozmowy z Wielkim Przyjacielem uczą. 
W drugiej części przygód wyruszymy wraz z Papieżem i ciekawską myszką w daleką podróż do Ziemi Świętej. Trafimy z naszymi bohaterami nad Jordan, do bazyliki Grobu Świętego, przed Ścianę Płaczu, do Betlejem oraz odwiedzimy Wieczernik w Jerozolimie.Serdecznie polecamy te książki wszystkim, którzy chcą przybliżyć dzieciom postać Papieża Franciszka, ale także rozbudzi w nichciekawość wiary. A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.