Inspiracje prezentowe od Smily Play

by - maja 04, 2018


Mam ogromne szczęście być mamą na pełen etat. 
Każdego dnia mogę obserwować, podziwiać i poznawać swoje dzieci. Dostrzegać niuanse, widzieć co w sercu gra na pierwszy rzut oka. Rozpoznawać potrzeby, nawet kiedy nie mogą być jeszcze nazwane. Dzielić radości, sukcesy, smutki i złości. Każdy dzień dla dziecka, zwłaszcza w wieku niemowlęcym i wczesno-dziecięcym to ogromna przygoda, wyzwanie, lekcja życia ale i trudności, niepokoje, ograniczenia. Ten ogrom pracy jaki bobasy wkładają każdego dnia, jest doprawdy godny podziwu i zasługuje na wielkie uznanie. 
Nic wiec dziwnego, że nadmiar emocji, wrażeń i bodźców czasem zwyczajnie maluszki przerasta. 
Jak zachęcić do działania, jak zmobilizować, uatrakcyjnić ten czas - najlepiej poprzez zabawę. 
Bo już od pierwszych miesięcy edukacja poprzez radośnie spędzony czas, jest najefektywniejsza. 

Dziś kilka ciekawych inspiracji prezentowych dla najmłodszych dzieci .
Takich które bawią, pomagają odkrywać, zachęcają do zabawy a tym samym nabywania nowych umiejętności. To moje prywatne wybory które uznałam za najciekawsze, najbardziej wszechstronne i zarazem atrakcyjne cenowo. 


„Słonik na dzień i noc" posiada taką nazwę, gdyż działa w dwóch trybach. 
Tryb dzienny jest bardzo energiczny i pobudzający, tryb nocny koi i wycisza, jest dużo spokojniejszy. My na razie korzystamy tylko z tego drugiego trybu, ze względu na to, że nie przepadam za zbyt silnym bodźcowaniem. Posiadanie dwójki starszego rodzeństwa to już wystarczająca dawka generowanych decybeli. Słonik posiada wyłącznik ale także sam się wyłącza po chwili nie używania . Kiedy zabawka jest w trybie uśpienia, uruchomić ją można przyciskiem z nutkami lub poprzez pociągniecie za jedną z zawieszek. Automatyczne wyłączanie następuje w trybie dziennym po pół minuty a w nocnym po 3 minutach. 
Co fajne to fakt, że można słonika zawiesić dzięki sznureczkom ale można też go postawić dzięki znajdującej się z tyłu podpórce. 
Zabawka nawet bez włączenia jest atrakcyjna gdyż posiada bezpieczne lusterko, dwie zawieszki oraz przyciągający ciekawskie łapki i oczka wygląd. 
Po uruchomieniu dziecko dodatkowo usłyszy melodyjki oraz zobaczy na lusterku pojawiające się głowy zwierzątek.
Nasz Kuba jest doskonałym przykładem na to, że zabawka spisze się celująco już od 3 miesiąca życia. Znakomicie mobilizuje do dłuższego spędzania czasu na brzuszku, unoszenia główki wysoko i wywołuje wielki uśmiech. W przyszłości będzie z pewnością też doskonałą zabawką do łóżeczka. Która zabawi po przebudzeniu i zajmie maluszka nim mama się zjawi w sypialni.


"Auto z kluczykami" to ciekawa zawieszka, grzechotka oraz gryzaczek w jednym. 
Zachęca do zabawy i manipulacji. Ma przyjemne, żywe kolory które zdecydowanie przyciągną uwagę maluszka i mobilizują do wyciągania rączek. Kuba jeszcze musi podrosnąć aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości tej zabawki. 
Poza trzema zawieszkami kluczykami, autko posiada dwa przyciski które uruchamiają dźwięki i melodyjki.
Trzecia zabawka która w naszym domu zawsze znakomicie się sprawdzała, to zestaw gumowych zwierzątek do kąpieli. Wodniaki z 2 tratwami sprawdzają się u nas nie tylko podczas kąpieli, gdyż bobasy uwielbiają je gryźć i ślinić.
Zwierzątka są bardzo kolorowe i posiadają wyraziste oczy, co bardzo podoba się Kubie. 
Wiaderko w którym są umieszczone, stanowi jednocześnie zabawki do przelewania wody, czy też tratwy dla wodniaków. Zabaweczki te potrafią też pryskać wodą po naciśnięciu ale ja z doświadczenia zaklejam dziurki aby woda do środka się nie dostała, bo to przedłuża znacząco czas korzystania z zabawek. Wodniaki z tratwami to 10 wesołych zwierzątek które sprawią, że każda kąpiel będzie wielką frajdą.
Licząca kurka to bardzo fajna zabawka, która uczy działania na zasadzie przyczynowo skutkowej. Dziecko wrzuca piłeczki do kurki, kurka je liczy a maluch widzi jak jadą one w dół i wypadają przez otwór. Dodatkowo piłeczki są kolorowe wiec fajnie mogą posłużyć do nauki kolorów. 
Kurka uczy dziecko liczyć do 5 ale uczy także dźwięków wydawanych przez zwierzaki które możemy zobaczyć na 4 przyciskach na dachu kurnika. W trybie nauki dzieci usłyszą też nazwy kształtów jakie prezentują przyciski ze zwierzakami. Czasami zabawka zadaje dziecku pytanie o zwierzątko lub kształt, jeżeli maluch dobrze odpowie zostanie nagrodzony melodyjka.

Zabawka trenuje koordynacje oko-ręka, dzięki wrzucaniu kulek do kurki. Jedyne co bym dodała to dwa tryby głośności, jak dla mnie zabawka jest dość głośna, dzieci są zachwycone, ale gdyby była możliwość ściszenia dźwięków, ja jako rodzic byłabym bardzo zadowolona

Znakomita zabawka dla dzieci dobrze siedzacych.

Sorter TIK - TAK to drewniana zabawka, pięknie wykonana, o wyrazistych kolorach, zaokrąglonych brzegach i sporej wielkości elementach,  która jest wg mnie doskonałą pomocą edukacyjną i poznawczą, rosnącą wraz z dzieckiem. Pozwoli nam nauczyć malucha rozpoznawania kolorów i kształtów. Dopasowywania kształtów do otworków na planszy. Pomoże nauczyć dzieci cyferek i liczb do 12 oraz ich kolejności a ostatecznie przyda się podczas nauki godzin. Ruchome wskazówki będą także atrakcją dla młodszych dzieci. Zegar ćwiczy spostrzegawczość i pamięć. To świetna gimnastyka dla mózgu. Dzięki wyciąganym elementom pomoże rozwinąć zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną dziecka. Wykonany jest z wysokiej jakości drewna a do produkcji zabawki użyto nietoksycznych farb.


Aktywny trójkąt to bardzo ciekawa zabawka, na którą miałam ochotę już gdy Ala była malutka ale ostatecznie jej zakup mi gdzieś umknął. Zabawka która mimo iż nie gra i nie świeci, jest niezwykle atrakcyjna dla malutkich ciekawskich odkrywców. Znajdziemy w niej przeplatankę która usprawni małe łapki. Labirynt który uruchomi logiczne myślenie. Liczydło 1-7 jako wprowadzenie w matematyczny świat. Sorter z 5 drewnianymi kształtami.

Znakomity sposób na trening motoryki małej i rozwój logicznego myślenia, analizowania rozwiązywania problemów. Trójkąt zapozna dziecko z kształtami, kolorami, cyframi do 7. 
Ruchome elementy natomiast to duża radość.

Aktywny Trójkąt wykonany jest z wysokiej jakości drewna. 
Nie ma ostrych kształtów. Do produkcji zabawki użyto nietoksycznych farb.


Oto moje propozycje dla najmłodszych, a także te rosnące wraz z dzieckiem. Smily Play to marka która nigdy mnie nie zawiodła, która posiada niezwykle bogaty i wciąż poszerzający się asortyment zabawek dla najmłodszych. Zabawek doskonalej jakości, pewnych, bezpiecznych ale także bardzo atrakcyjnych dla dzieci. Całą ofertę znaleźć można TUTAJ. 


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.