Twój pierwszy kalendarz

by - maja 21, 2018


Jak fajnie wprowadzić dziecko w pojęcie roku, miesięcy, dni, dat ?
Podsunąć im kalendarz. Kalendarz nie byle jaki bo oto stworzony na miarę ich potrzeb i możliwości. Kalendarz który nie podąża od dnia do dnia tylko wodzi maluchy od okazji do okazji od święta do święta i przygotowane na każde z nich ma jakieś zadanie, łamigłówkę pracę do wykonania. Twój pierwszy kalendarz to nietypowy zeszyt aktywizacyjny który zawiera wybór wielu świąt – typowych, nietypowych oraz okazjonalnych. Każdy miesiąc zawiera swojego przedstawiciela który nas zapozna z tymi okazjami i zaprosi nas do zabawy. 
Wewnątrz znajdziemy kolorowanki, labirynty, puzzle, kolorowanki wedle kodu, ćwiczenia grafomotoryczne, zadania kreatywne, zadania trenujące logiczne myślenie, bystrość oczka, wprowadzające pierwsze pojęcia matematyczne oraz wiele innych.
Przy okazji czekają tam też na dzieci zagadki, 64 naklejki oraz szablony z laurkami do wykonania.

Kalendarz oswoi dzieci a rozmaitymi świętami i nauczy je że warto o nich pamiętać, bo po to właśnie zostały ustanowione. Aby nam o czymś istotnym przypominać.Są wśród nich święta patriotyczne, związane z tradycjami rodzinnymi, przyrodnicze oraz skierowane bezpośrednio do dzieci.

Książeczka „Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj!” to okazja nie tylko do poznania niektórych świąt, lecz także historii ich powstania. Warto zwrócić uwagę na święta dedykowane zwierzętom, m.in. Światowy Dzień Kota, Dzień Kundelka, Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Obchodząc te uroczystości, rozwijamy empatię u maluchów, uwrażliwiamy na potrzeby zwierząt, przygotowujemy do życia w społeczeństwie. Święta to również okazja do podkreślenia uroczystego charakteru dnia, w którym biorą udział również dzieci.
Przez działania o charakterze intelektualno-emocjonalnym wyzwalamy u dzieci wyobraźnię i poszerzamy słownictwo oraz ogólną wiedzę.


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.