Czytaj i baw się

by - lipca 05, 2016


Czytaj i baw się to seria książeczek interaktywnych które pozwalają małemu czytelnikowi nie tylko wejść w świat bajki ale również stać się jego częścią. Seria zawiera obecnie 4 tytuły, dwa bajkowe (Czerwony Kapturek i Kopciuszek) i dwa skierowane jak mniemam bardziej dla chłopców bo dotyczące aut (Plac budowy i Wóz strażacki) , choć moja Alusia zdecydowanie takie podziały ma w swoim małym nosku i jeżeli miałbym wybrać z tych dwóch pozycji które trafiły do naszego domu tą którą woli to byłby to Plac Budowy. 


 Każda z książeczek ma postać harmonijki ale trzeba tu dodać, że jest stosunkowo dużego formatu 27,5 cm x 27,5 cm więc po rozłożeniu robi nie małe wrażenie. Oprawa jest twarda a strony są giętkie, solidne i grube, są również śliskie. Ta ostatnia cecha w zestawieniu z 50 naklejkami wielokrotnego użytku  (realnie są to naklejki wielokrotnego użytku) sprawia, że zabawa nie jest jednorazowa i poza naklejkami które trzeba naklejać w konkretnych miejscach, dziecko może się bawić i zmieniać wystrój stron wedle własnych upodobań, dziesiątki razy. Ilustracje są całostronicowe, wyraziste, bardzo barwne i nasycone mocno kolorami. Naklejki są poręczne i dostosowane do małych łapek, łatwo się odklejają i przyklejają, jednocześnie same nie zmieniają miejsc. Harmonijki rzecz jasna są dwustronne i można je oglądać przewracając kolejne strony lub też rozkładając całość. 
Zadania wewnątrz są rozmaite polegające na liczeniu, odnajdywaniu, rozpoznawaniu kolorów, kształtów i innych wciągających dziecko polecaniach dzięki czemu maluch będzie miała powtórkę z rożnych dziedzin i fany trening spostrzegawczości. Poza naklejkami które służą do odpowiadania na zadane pytania są również takie które można użyć wedle własnego pomysłu.
Co bardzo mnie cieszy nie tylko strona graficzna i mechanika całości jest ciekawa, bardzo dobrze się czyta również tekst. Pełen humoru, krótki i nie nużący nawet dla bardzo początkujących słuchaczy. W oparciu o wielkie ilustracje z pewnością zainteresuje każdego nawet całkiem nie przekonanego do książek szkraba.
W Czerwonym Kapturku ogromnie podobają mi się emocje które wyraziście malują się na twarzach bohaterów. Mamy tu radość, strach, złość, miłość i inne uczucia doskonała podkładka do rozmowy o emocjach i nauki ich rozpoznawania. Z kolei Plac Budowy na którym robota wre, na odwrocie ma ściągę z małych literek i liczb 1-10. 
Fajna forma, przyciągające ilustracje, wesoły, prosty tekst no i moc naklejek które można używać wielokrotnie. Doskonałe na prezent i dla maluszków stroniących od książek. Świetne połączenie lektury i zeszytu aktywizującego nad kilkulatków. 

Czytaj i baw się.
Czerwony Kapturek / Plac Budowy
Autor: praca zbiorowa
Strony: 12
Format: 27,5x27,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Całkiem fajne... Do zapamiętania np na prezent dla kogoś :-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.