Słuchowiska na czas podróży

by - lipca 15, 2016


Zakochani, zasłuchani i oczarowani postanowiliśmy sięgnąć po kolejne słuchowiska Wydawnictwa Siedmioróg. Pierwsze wybierałam nieśmiało, tym razem już nie miałam, żadnych obawa. A ponieważ arsenał podróżniczy nadal jest ostro kolekcjonowany, postanowiłam go poszerzyć o kolejne 4 tytuły. Znów o pomoc poprosiłam Wojciecha bo koniec końców to on jest głównym odbiorcą, choć w rzeczywistości wszyscy jesteśmy równie zasłuchani.

Alicja w krainie czarów należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Niezwykle atrakcyjna fabuła opowiada o przygodach małej dziewczynki w krainie baśni i fantazji. Mały słuchacz utożsami się z bohaterką tej bajki, razem z nią pobiegnie za wytwornym Białym Królikiem, wpadnie do głębokiej studni, popłynie podziemnymi korytarzami w rzece z własnych łez, wypije herbatę z Kapelusznikiem, wda się w spór z Królową Kier, zaprzyjaźni się ze znikającym Kotem. Razem z Alicją uczestniczyć będzie w emocjonujących przygodach i w pełnych humoru rozmowach. Od bohaterki nauczy się ciepłego podejścia do innych, optymizmu i dobrego serca.
 
Słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada polskich aktorów i piosenkarzy. 
 czas nagrania: 61'16 


Bazyliszek. Słuchowisko dla dzieci
Ta bajka w naszym domu nie ma sobie równych. Są dnie kiedy dzieciaki (tak oboje), słuchają jej 5-6 razy pod rząd :) Bazyliszek to postać która od dawna przykuła ich uwagę a to słuchowisko ma prawdziwą moc. Jest tajemnicze, dające nadzieję, troszkę straszne i bardzo radosne. Wszelkie emocje podkreślane muzyką i dźwiękami tła dają niesamowity obraz dzięki czemu ma się wrażenie, że się kroczy noga za nogą i ramię w ramie z bohaterami.
 Literacki, a zarazem współczesny język, budująca bajkową atmosferę i napięcie narracja, żywe dialogi pomiędzy bohaterami, różnorodny podkład muzyczny i akustyczny, wzruszające piosenki: wszystko w tych nagraniach składa się na ich niezwykły charakter. Wydawca gwarantuje, że każdy, kto wysłucha tych bajek, będzie nimi zachwycony i zapragnie dać je do przesłuchania swoim dzieciom.

 czas nagrania: 23'48


Mała syrenka. Słuchowisko dla dzieci 
To opowieść mojego dzieciństwa przez którą wylałam wiele łez. Piękna romantyczna i bardzo smutna historia którą powinien każdy poznać. Niezwykły klimat tego słuchowiska porywa i oczarowuje.
 
Mała syrenka należy do najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena. Jest też jedną z piękniejszych historii miłości w literaturze.
 czas nagrania: 34'19  


O czterech muzykantach z Bremy. Słuchowisko dla dzieci

Baśń autorstwa braci Grimm. Opowiada o przygodach czterech zwierząt (osła, psa myśliwskiego, kota i koguta), które zostały zmuszone do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Każde ze zwierząt kiedy przestało w pełni pełnić swoją rolę ze względu na podeszły wiek zostało odtrącone przez swoich opiekunów i właścicieli. Pamiętam, że ilekroć słuchałam tej opowieści nie mogłam zrozumieć motywów tych ludzi, którzy w taki sposób potraktowali swoich najwierniejszych druhów. Zwierzęta postanowił nie czekać na dalszy rozwój wypadków tylko odejść ze swoich domostw. Jak dalej się potoczyły ich lost zapewne doskonale wiecie. A słuchowisko jak zwykłe cudowne !

GRATIS
Na płycie znajduje się również bajka w wersji narracyjnej "Grajek Hamelin" J. i W. Grimm opowiedziana wierszem przez Wiesława Drabika.
czas nagrania: 19'24 


Kolejne wspaniałe tytuły wydawnictwa Siedmioróg o poprzednich pisałam TUTAJ.
Każdy znajdzie coś dla siebie i jestem pewna z największa przyjemnością wraz z dzieciaczkami odpłynie w świat fantazji i magii. Powiem, Wam, że słuchające w skupieniu i pełnej koncentracji dzieciaki, na twarzach których malują się wręcz emocje i przeżycia bohaterów - rzecz bezcenna i stu kroć wartościowsza niż jakiekolwiek bajki świata z ekranu. 

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Wow ale ekstra pomysł z tymi słuchowiskami w podróży ;) świetne są te bajeczki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jyz wiem co mi brakuje na wakacyjna podróż :-) MonikaFlok

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.