Książki Alaina Gree

by - listopada 03, 2016


W tej serii zakochałam się od pierwszego wejrzenia ze względu na ilustracje słynnego francuskiego rysownika Alaina Gree. Nostalgiczne, niczym z elementarza na którym się wychowałam, doskonałe dla przedszkolaków. W spokojnych barwach, bardzo ciepłych i przyjemnych zestawieniach, takie które długo się nie zanudza i w które można wpatrywać się długie godziny i z zapałem wracać.
Na naszą a w zasadzie Alusiową półeczkę trafiły trzy tytuły, które możecie dziś podejrzeć
 Mali odkrywcy       Pory roku         Pojazdy
 Jednak wydawnictwo posiada ich w serii znacznie więcej a oto one:
Przyroda            Liczby          Alfabet           Kolory             Nad morzem            Na wsi

Pory roku
Autor: Alain Gree
Strony: 48,
Format: 23,5x26,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie
Seria: Alain Gree

Piękne zestawienie wszystkich pór roku, zobrazowane w bardzo przystępny sposób. Wszytko w pięknym ładzie i porządku. Dokładnie tak aby dzieciom pory roku przybliżyć i ładnie połączyć w całość. Książeczka jak i innej z tej serii opiera się na znajomych maluchom obrazach i świecie co bardzo sprzyja oglądaniu i opowiadaniu.Nie można się dziwić, że publikacje te cieszą się tak wielkim powodzeniem bo są to książeczki niemalże szyte na miarę, potrzeby i upodobania dzieci w wieku przedszkolnym. Minimalna ilość tekstu, moc wiedzy, ilustracje rozbudzające ciekawość, zaspakajające stały głód wiedzy i odkrywania no i pokazujące dzieciom świat który ich otacza. 
Książki są wspaniale wydane, posiadają materiałową okładkę a każda z nich ma inny kolor dzięki czemu pięknie się prezentują na półce i będą doskonałym prezentem na każda okazję a i bez okazji również. Posiadają zdejmowaną obwolutę na okładce która po rozłożeniu staje się tematycznym plakatem.
Autor: Alain Gree
Strony: 48, 
Format: 23,5x26,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie
Seria: Alain Gree 

Tym razem przeniesiemy się w świat pojazdów wszelakich, wodnych, powietrznych i lądowych. Poznamy także ich budowę i zastosowanie. A nawet zajrzymy na taśmę produkcyjną. Pociągi, statki, samoloty i balony, rakiety kosmiczne pojazdy ratunkowe i takie do zadań specjalnych, jedno i wieloślady.
Idealna pozycja dla każdego fana motoryzacji.
Autor: Alain Gree
Strony: 48, 
Format: 23,5x26,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda oprawa w obwolucie
Seria: Alain Gree

O czym opowiada ten tytuł o odkryciach, tych małych i dużych, tych bliskich i tych dalekich, tych które są na wyciągnięcie ręki i tych których osiągnięcie jest mozolną i nie łatwą pracą. Książka która pokazuje małemu czytelnikowi że przygoda i niezwykły świat nie jest hen daleko a czeka tuż za oknem i że najwyższy czas go poznać z bliska bo przygoda już tam czeka.


Książeczki zauroczyły mnie od pierwszego wejrzenia, natomiast Alusia przepadła w ich ilustracjach jeszcze bardziej niż ja. Doskonałe do czytania, do dyskutowania, do opowiadania, pokazywania, nazywania. Idealnie do wspólnie spędzanego czasu i wciągania opornych dzieci w świat literatury i słowa pisanego. 
Sama poluje jeszcze na alfabet, liczby i kolory :)
Seria którą warto mieć na półce jeśli ma się małe dzieci, dobrze przemyślana i zinterpretowana jestem pewna, że przypadnie do gustu wielu kilkulatkom jak i rodzicom :)

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Kurcze one chyba byly raz7z biedronce a ja nie kupilam oj zaluje świetne zwłaszcza pory roku i pojazdy Monika Flok

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.