O Wilku który...

by - listopada 29, 2016Seria książeczek Przygody Wilka to obecnie 6 tytułów, wiele osób znało Wilka wcześniej a my zaczynamy od środka, bo szczerze wierzymy w to, że dwie dziś prezentowane książeczki to z pewnością nie koniec historii tego sympatycznego zwierzaka. Adamada przyzwyczaiło nas już do krótkich i szybko czytających się jednowątkowych książeczek, co bardzo dzieciaki polubiły. Każdy czasem potrzebuje chwili z książka która nie wymaga wielkiego skupienia i koncentracji. Jednak te książki to troszkę nie do końca takie lekkie opowiastki bo pobudzają dzieci do zadawania wielu pytań, otwierają drzwi dyskusjom, oczywiście jeżeli na to pozwolimy a nie po skończonej lekturze powiemy "dobrze a teraz idź się pobawić"...
Zna go już ponad 2 000 000 dzieci na całym świecie i my to wielkie zacne grono zasilamy. Być może skusimy również Was, a może nas ubiegliście i jesteście od dawien dawna z Wilkiem za pan brat ?

Wilk żyje w Dalekim Lesie i ma wielu przyjaciół którzy ratują go w biedzie i którym pomaga on. 
Wiadomo w w kupie raźniej. Raźniej ale każdy czasem potrzebuje odskoczni, nuży go codzienność, dlatego nasz Wilk postanowił ruszyć w podróż dookoła świata !O wilku który podróżował po świecie
Napisała: Orianne Lallemand
Zilustrowała: Éléonore Thuillier
Przełożyła: Iwona Janczy
Stron: 32
Oprawa: twarda

 Wilk pewnego pięknego zimowego dnia postanowił opuścić swoich przyjaciół i ruszyć na wyprawę życie. Chciała zwiedzić świat i odkryć to o czym do tej pory jedynie słyszał. Wyruszył w podróż daleką i nie obyło się bez przygód. Wszystko szło jak po maśle, poznawał nowe miejsca, ludzi, tajniki i sekrety rozmaitych zakątków naszego globu, aż natrafił na miłość. Niestety na miłość wielka i jednostronną, cóż było robić zaczął więc uciekać, na ucieczce zwiedził kolejne kilka Państw, aż wrócił umęczony w rodzinne strony.
Za którymi zresztą wielce już tęsknił.
Bo jak to mówi stare przysłowie "Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej".
Czy nowa WIELKA miłość wreszcie go dogoniła ?
To już musicie odkryć sami jak i światowe zakamarki wraz z naszym cudnym bohaterem :)Napisała: Orianne Lallemand
Zilustrowała: Éléonore Thuillier
Przełożyła: Iwona Janczy
Stron: 32
Oprawa: twarda
Dla kogo: Dla dzieci w wieku 3+
Serie: Przygody Wilka

Poprzednio miłość była jednostronna, teraz za to nasz Wilk ma ogromną chęć oddać komuś swoje serce. Wkoło pełno miłosnych par a nasz Wilk na świecie sam jak palec. No ale od czego ma się wspaniałych przyjaciół. Każdy kolejno służy radą a nasz bohater chłonie ta wiedzę i czerpie aż wreszcie jest GOTOWY. Gotowy na podbój serc. 
 Ale czy plan się powiedzie ? Czy naszemu wcale nie groźnemu wilkowi uda się znaleźć miłość ?
Czy będzie wreszcie szczęśliwy ?

 Jeżeli znacie same straszne Wilki, albo chcecie przełamać wszelakie stereotypy tych sympatycznych zwierzaków dotyczące, koniecznie kupcie te książki. Piękne barwne i naprawdę zabawne ilustracje, to gwarancja mile spędzonego czasu. Książki doskonałe do czytania dzieciom i do samodzielnej lektury.
 Seria "O Wilku który..."
Polecamy

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Ponoć nie ocenia się książek po okładce ale w tym przypadku działa to na plus ponieważ wystarczy że spojrzę na nie i już lubię tego wilka ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znamy przygody Wilka i bardzo lubimy. Szczególnie tę o Wilku, jak to mówi córa, z plecaczkiem :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.