Trolle

by - listopada 14, 2016


Jakie wydawnictwo jest zawsze o krok przed wszelkimi kinowymi nowościami, rzecz jasna Egmont. Nie inaczej jest i tym razem. Do kin zawitała właśnie nowa animacja pełnometrażowa Trolle. Tymczasem na księgarnianych półkach pokazała się cała gama tytułów filmowych o rozmaitej tematyce i zawartości, choć wszystkie rzecz jasna nawiązują do bajki o Trollach. Jeżeli chodzi o fabułę,bardzo mnie cieszy, że nie muszę jej oceniać. Bo animacji nie oglądałam  czytałam tylko ilustrowana opowieści i wiem, że Kusiątka szybko jej nie zobaczą, w obawie o nadmiar emocji wywołany trolożernymi Bergenami. Książeczki kierowane są do dzieci 3-7 letnich mam nadzieję, jednak, że animacja będzie miała oznaczenie choć 7+, moim zdaniem jest dość strasznie. 
Urokliwa opowieść o sile przytulania, miłości do szalonych tańców i śpiewania a także o ferii barw i sposobie na szczęście, ale tylko dla odważnych dzieci i rodziców :)
Z całej gamy tytułów i publikacji wybrałam 3 które wydały mi się najbardziej różnorodne, aby szukającym książeczek w temacie, ułatwić wybór. Wszystkie tytuły bardzo trafione i fajnie sięuzupełniają, dlatego zapraszam dalej. Każdy fan milusińskich stworzonek, z pewnością wpadnie w zachwyt.


Seria wydawnicza Kolorowanka dla dorosłych
Bohater / Program wydawniczy Trolls
Ilustrator Dreamworks
Oprawa TWARDA
Liczba stron 48

Pierwsza z książek to nic innego jak ilustrowana opowieść filmowa. Doskonały prezent dla fanów animacji którzy będą mogli czytać i zachwycać się Trolami wszędzie gdzie tylko zechcą. Książka jest niezwykle barwna i ma cudowne ilustracja tętniące życiem. Tytułowe Trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Trolle uwielbiają się świetnie bawić i przytulać bez miary. Inaczej wygląda rzeczywistość Bergenów, odwiecznych Trolich wrogów dla których nasi kolorowi przyjaciele w roli przystawki raz do roku, są jedyna radością życia. Poznamy tu za razem najradośniejsze jak i najbardziej ponure istoty jakie widział świat. Poznamy także wewnętrzną definicję szczęścia i sposób na nie. Książeczka ślicznie wydana w twardej oprawie i z miejscem na dedykację dla posiadacza.


0dodaj recenzjęksiążka
Seria wydawnicza Kolorowanka dla dorosłych
Bohater / Program wydawniczy Trolls
Ilustrator Dreamworks
Oprawa TWARDA
Liczba stron 24

Ta książeczka z kolei to przewodnik po świecie przytulańców. Dowiem się, że przytulanie jest sposobem dobrym na wszystko. I choć wiadomo to nie od dziś, to jednak książeczka wypełniona jest cudownymi poradami rozgrzewającymi serduszko. Pora na przytulanie jest zawsze i wszędzie bez względu na to co kłębi się w naszym wnętrzu. Opowieść o Trolach jest doskonałym przykładam na to, że pozytywną energią można zarażać i że sprawdza się ona wszędzie. Kiedy się boisz, kiedy ogarnia cię smutek, gdy tęsknisz, kiedy odczuwasz nieposkromioną radość, kiedy chcesz podziękować lub przełamać lody - przytul się, takie jest przesłanie tej książeczki.
A co jeżeli w tym całym szaleństwie dzisiejszych czasów zapomnimy o przytulaniu?
Nic się nie obawiajcie w książeczce mamy prezent przytulaśną bransoletkę która ma nam o tym nieustannie przypominać.
0dodaj recenzjęksiążka
Seria wydawnicza Kolorowanka dla dorosłych
Bohater / Program wydawniczy Trolls
Ilustrator Dreamworks
Oprawa MIĘKKA
Liczba stron 64

Kiedy już znamy opowieść o Trolach i wiemy co jest sposobem dobrym na wszystko, przyszedł czas na przeżycie przygód wraz z bohaterami bardziej aktywnie. Wielka Księga Troli to nic innego jak moc zadań do rozwiązania i aż 1000 naklejek, istne szaleństwo. Kody, labirynty, sudoku, zadania kreatywne i takie na myślenie. Dzieciaki poćwiczą, spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentrację, grafomotorykę i szereg innych umiejętności.
A wszystko to w towarzystwie ukochanych bohaterów. Świetna zabawa murowana.

 Lektura tych tytułów na pewno będzie miłą niespodzianką dla miłośników filmu.

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.