Śpiąca Królewna - Czytam mamie i tacie

by - listopada 26, 2016


Bajki i legendy - łączą pokolenia, są ciągle aktualne, przerabiane, wznawiane, ich fenomen nigdy nie mija.
Centrum Metody Krakowskiej nie śpi i wciąż nas zaskakuje nowymi tytułami, z serii Czytam mamie i tacie, my już nawet wiemy, że kolejny tytuł będzie szedł w stronę legend. Ale dziś mamy opowieść bajkową a w zasadzie baśniową, a mianowicie Śpiąca Królewną. Oczywiście nie taką zwykłą i standardową, choć opartą na wersji oryginalnej. Tu rzecz jasna mamy skrót bo mowa o książeczce do samodzielnego czytania. W dodatku w wersji komiksowej co się chwali, bo jak powszechnie wiadomo dzieciaki uwielbiają komiksy. Opowieść osadzona jest dodatkowo jak wszystkie poprzednie w dzisiejszych czasach, co fajnie pozwala się utożsamić z bohaterami.
Książeczki z serii Czytam Mamie i Tacie, to jedne z pierwszych komiksów jakie Wojtuś czyta samodzielnie. 
Ja sama jako mała dziewczynka czytałam komiksy godzinami, dlatego tak wcześnie  jak tylko było to możliwe chciałam go zarazić miłością do tej formy literackiej. Na razie do miłości mu daleko, ale może wraz z poprawą płynności czytania sama się pojawi. Nie są to książeczki dla początkujących czytaczy gdyż, tekstu nie jest tu mało i przeważnie schodzi nam z lekturą 2-3 dni. Poza tym występuje tu dużo trudnych słów wielosylabowych i oczywiście użyty jest już cały alfabet wraz ze zmiękczeniami i dwuznakami.
Tym razem jednak nie ma aż tak wielu nowych i bardzo trudnych słów jak w poprzedniej książeczce.
Za to jest tajemniczo, z lekką nutką grozy, ale także ze wspaniałym romantycznym zakończeniem. 
Zainteresowanych poprzedniki tytułami odsyłam tu:
Bardzo wciągająca lektura i taka która popycha, żeby jeszcze kawałeczek doczytać, dowiedzieć się coś więcej, odkryć o co też chodzi na tym obrazku. Skąd te emocje, co oni robią ? Szkoda  byłoby się nie dowiedzieć, a jak? Oczywiście czytając i o to chodzi. Aby zachęcić, aby dziecko poczuło wewnętrzną potrzebę czytania i korzyści z niego płynące. 
Bardzo dynamiczna akcja, obrazki pełne wyrazu, intrygujące i utrzymane w komiksowej konwencji.
Nowa seria łączy pokolenia.  
Bajki i legendy znane Rodzicom i Dziadkom stają się wspólną przestrzenią rozmowy. Dziecko poznaje nowe słowa, zwroty, konstrukcje gramatyczne, pozostając w świecie baśni.
Śpiąca Królewna
Łukasz Zabdyr; Jagoda Cieszyńska
Wydawnictwo: Centrum Metody Krakowskiej
Ilość stron: 24

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.