Złota księga bajek do słuchania - księżniczki

by - listopada 16, 2016


Macie w domu wielbicielkę księżniczek ? Ta pozycja książkowo - audiobookowa może być dla Was czymś bezcennym. Ja jestem zachwycona, gdyż Ala mogłaby słuchać o swoich ukochanych kobietkach na okrągło. Jest za mała na puszczanie pełnometrażowych ekranizacji, natomiast na audiobooki nigdy nie jest za wcześnie, zwłaszcza kiedy poza słuchaniem mamy możliwość poparcia słów obrazem w postaci stronic książki które możemy przewracać wraz ze zmieniając się fabułą. Dzięki tej książce a raczej płycie, mogę czasem odsapnąć i przyłączyć się do słuchania. Idealne zastawienia dla początkujących audobookowiczów. Tu przy okazji informacja dla rodziców dzieci których księżniczki jako takie nie interesują, wydawnictwo Egmont wypuściło też w identycznej formie Klasykę Bajek Disneya (na którą mam wielką chęć, mimo posiadania książkowej wersji).
Wizualnie jak widać mamy do czynienia z disneyowskimi obrazami które zawsze robią wielkie wrażenie i przemawiają do dziecięcej wyobraźni. Moja 3 latka spokojnie bez rozpraszania się przesłuchuje poszczególnych opowiadań. Nic to dziwnego, biorąc pod uwagę przewagę obrazu nad tekstem, wiek 3+ jako dolna granica jest odpowiedni.
Jeszcze kilka słów o audiobooku, bo kto słucha płyt z bajkami i opowiadaniami ten wie, że z jakością bywa różnie. Tym razem jakość jest znakomita i z ręka na sercu mogę polecić to wydanie również biorąc pod uwagę walory słuchowe płyty. Lektorki są dobrani znakomicie i słuchanie opowiadań to czyta przyjemność. Dzieciaki bardzo wczuwają się w baki i słuchają z zapartym tchem. Oznacza to, że jest emocjonująco i porywająco a to znakomita wiadomość. Mamy niestety kilka płyt które po pierwszym przesłuchaniu nigdy nie wróciły do odtwarzacza. Dzieci to surowi krytycy. 
I choć preferuję męskich lektorów panie Anna Dymna i Maria Seweryn spisały się na medal. Zresztą nie wyobrażam sobie mężczyzny w tak typowo "księżniczkowej" opowieści.
I choć nie wiem czy pokusiłabym się o ten tytuł gdybym posiadała jedynie synka, to dodam, że zarówno Wojtek jak i Ala są równomiernie zaangażowani w słuchanie. Jednak gdzie księżniczka tam i książę albo inny mężczyzna, więc chłopcy też maja się z kim utożsamiać.

Tytuł: Złota księga bajek do słuchania. Księżniczki
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 192
Dodatek: płyta CD z audiobookiem
Format: 19x19 cm
Oprawa: broszurowa (miękka i elastyczna ale solidna)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.