Inwentarz ptaków

by - lutego 25, 2017


Takiej niespodzianki nie spodziewałam się nic a nic. 
Po Inwentarzu Drzew oraz Inwentarzu Zwierząt byłam przekonana, że to koniec.
Że będzie to zestawienie dwóch tematów i finito. 
Tymczasem dziś mam zaszczyt przedstawić Wam trzecie najmłodsze dziecko Wydawnictwa Zakamarki


Piękne wprowadzenie, pokazujące cechy charakterystyczne dla ptaków, słowniczek opisze nam nazwy poszczególnych części ciała ptaków ogółem. Przyjrzymy się też bliżej piórom. Doskonałe wprowadzenie już dla 3-4 latków, a im starsze dziecko tym więcej zrozumie i zapamięta. Poznamy też podstawowe metody lotu ptaków: lot aktywny, szybowcowy, trzepoczący, nurkujący. 
Wszystko to w prostych słowach, zrozumiałych dla każdego.
Króciutko, jasno i w sposób łatwy do zapamiętania.

Ilustrowany inwentarz ptaków zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata.
Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała ptaki z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Zanim około 1830 roku wynaleziono fotografię, przyrodnicy rysowali martwe lub wypchane ptaki, a ich talent sprawiał, że „ożywały” na papierze. Emmanuelle Tchoukriel tworzyła ryciny do tej książki, obserwując żywe ptaki i studiując liczne fotografie.

Ptaki zatrzymane w czasie, magiczna podróż po polskich skrzydlatych ale także po tych najbardziej egzotycznych, tęczowo ubarwionych. Ptaki zatrzymane w locie i w innych naturalnych, podkreślających ich piękno i wyjątkowość pozach. Możemy zajrzeć za kurtynę tajemnicy i zobaczyć je w ich naturalnym środowisku.

Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, świetnie oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie.Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą, wymiarami, obszarem występowania, opisem upierzenia i głosu ptaka oraz innymi ciekawostkami na jego temat.

Nie są to encyklopedyczne informacje, nie są to wydumane zdania. To najciekawsze, najbardziej nietypowe lub właśnie te najbardziej charakterystyczne fakty  i ciekawostki z życia danego gatunku. To wszystko sprawia, że mała dawka informacji zostaje na dłużej a każdy ptaszek z czymś nam się kojarzy.  Podobnie było w poprzednich inwentarzach, dlatego je uwielbiam, bo w ciekawy i nietuzinkowy sposób z wielkim powodzeniem zajmują miejsce, wieczornej lektury do poduszki.wiek 6+
format 22 x 30,5 cm
twarda oprawa
76 stron

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.