Tycio i Pajda na zakupach

by - lutego 05, 2017


Tycio i Pajda to ukochana seria mojego Wojtka, głównie ze względu na to, że na tym etapie czyta całość w 2 minuty, pęka z dumy i chwali się tym wszem i wobec. Tycio i Pajda to seria obecnie już 3 tytułów, do samodzielnego czytania. Książeczki wydawane są przez Centrum Metody Krakowskiej a więc jesteśmy w najlepszych rękach jeżeli mowa o metodzie sylabowej. Są to cienkie broszurowe wydania, dzięki czemu mają bardzo fajną cenę. Zdania są proste i krótkie, opowieść jest jednowątkowa, jednak w tekstach wykorzystywany jest cały alfabet, razem ze zmiękczeniami oraz dwuznakami.
Zresztą kto nie zna serii, zapraszam do lektury poprzednich wpisów TUTAJ oraz TUTAJ.Jak zwykle jest sympatycznie, jest wesoło i śmiesznie no i przyjemnie wizualnie. Pastelowe obrazki i czarne duże litery sprzyjają czytaniu. Litery są wyraziste a grafika im nie przeszkadza. Dziecko bez problemu skupia się na tekście, oczywiście po uprzednim przestudiowaniu i omówieniu tego co widzi. Przynajmniej u nas Wojtuś najpierw pyta i dyskutuje 5 minut rozważając ilustracje a potem czyta 5 sekund :P
Tym razem z naszymi bohaterami wybierzemy się na zakupy. 

Mamy wielka nadzieję, że przygód Tycia i Pajdy to nie koniec, jako że Wojtuś ich uwielbia a Ala właśnie się kształci aby pójść w ślady brata :)


A wszystkie książeczki do samodzielnego czytania wydane przez Centrum Metody Krakowskiej znaleźć możecie TUTAJ .

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Ciekawa propozycja dla dzieci, które uczą się czytać:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne książeczki, mój synek już przeczytał wszystkie trzy części i czekamy na kolejną. Sami również próbujemy tworzyć własne książeczki.

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.